Jeden z neuralgických bodov zvolenskej dopravy, na ktorého riešenie apelujú vodiči už dlhé roky, sa konečne dočká riešenia. Problematická križovatka v časti Rákoš pri bývalej Hypernove, ktorá prepája ťah od Sliača s centrom Zvolena a spája sa tu so Strážskou cestou, sa zmení na kruhový objazd.

Že zvolenskí vodiči môžu konečne vidieť svetlo na konci tunela, avizoval v piatok na sociálnej sieti predseda Banskobystrického samosprávneho kraja Ondrej Lunter.

„Vysúťažili sme zhotoviteľa, ktorý postaví kruhový objazd namiesto problematickej križovatky vo zvolenskej časti Rákoš. V najbližších dňoch s ním podpíšeme zmluvu a výstavba za viac ako 1,5 milióna eur by tak mohla začať najneskôr v júni,“ informoval župan.

Ako predseda kraja uviedol, z celkovej sumy má kraj vo vlastnom rozpočte vyčlenených 900-tisíc eur. Zvyšné peniaze by mali pritiecť z eurofondov,  v rámci integrovanej územnej stratégie, v ktorej je projekt zahrnutý. „Verím, že aj súčasná vláda svoje sľuby dodrží a peniaze na projekty v rámci Integrovanej územnej stratégie uvoľní tak, ako bolo dohodnuté,“ dodal.

„Končia sa tak roky komplikácií, ktoré spôsobilo najmä náročné a zdĺhavé vysporadúvanie pozemkov a získavanie stavebného povolenia,“ priblížil Ondrej Lunter aj dôvody, pre ktoré sa riešenie naťahovalo niekoľko rokov. Vo svojom vyhlásení zároveň ocenil spoluprácu s mestom Zvolen pri príprave projektu.