Aj počas tohto týždňa si návštevníci zvolenského Kina Star budú môcť vychutnať viaceré filmové novinky.

Vo štvrtok, 22. júla si svoju premiéru odkrúti nielen titul G. I. Joe: Snake Eyes či horor Escape Room: Niet úniku, ale aj česká rodinná snímka Gump – pes, ktorý naučil ľudí žiť. Zo známych hercov v nej zažiari napríklad Karel Roden, Boleslav Polívka, Ivana Chýlková, pričom sa tu blysne i legendárna Eva Holubová. Na filmové plátna sa pritom opäť dostane aj najslávnejšia praveká rodina. Do kín totiž prichádza i dlhoočakávaný animák Krúdovci: Nový vek.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie.

G. I. JOE: SNAKE EYES

Čo človeka privedie k tomu, že chce zasvätiť svoj život fyzickej likvidácii grázlov všetkého druhu? V prípade muža prezývaného Snake Eyes bola hlavnou motiváciou stará dobrá pomsta. Po násilnej smrti otca sa vydal na nebezpečnú a krvavú cestu, ktorá pre neho skôr alebo neskôr nemohla dopadnúť dobre. Našťastie stretol Tommyho (fanúšikovia fenoménu G. I. Joe ho poznajú pod prezývkou Storm Shadow), vznešeného japonského bojovníka, ktorý ho vzal do svojej krajiny a umožnil mu trénovať v radoch členov prastarého bojového klanu. Kód cti, ktorý jeho členovia dodržiavajú, stavia Snake Eyes pred zásadné dilemy. Napríklad – môže byť túžba po pomste tou jedinou ľudskou motiváciou? Priateľstvo s Tommym ho núti dodržiavať „správne“ pravidlá klanu, túžba pomstiť otca za každú cenu ho však neustále láka na scestie. Lavírovať medzi dobrom a zlom sa nedá dlho, zvlášť keď do osudov hrdinov príbehu vstúpi Cobra – mocná organizácia, ktorá túži po vláde nad svetom a je ochotná pre ňu ísť doslova cez mŕtvoly.

ČAS

Vizionársky filmár M. Night Shyamalan nám predstavuje mrazivý, tajomný thriler o rodine na tropickej dovolenke, ktorá sa razom zmení na nočnú moru. Pláž na ktorej už niekoľko hodín relaxujú, spôsobuje ich rýchle starnutie. Celý život zažívajú v jeden jediný deň…

GUMP – PES, KTORÝ NAUČIL ĽUDÍ ŽIŤ

„Som Gump a bol som túlavý pes.“ Ono vlastne každý pes je v sebe tak trochu túlavý do tej doby, kým nenájde svoje šťastie, a to šťastie nájde pes len s človekom. Môj príbeh je o hľadaní psieho šťastia a tiež o prekážkach na ceste k tomu správnemu človeku. Je o sile nezlomnosti, ktorá sa ukrýva v každom psovi. Áno, aj v tom vašom, vo vašej čivave, ktorá na vás čaká celý deň, kým prídete z práce. Aj v tom buldokovi, ktorý za vami pomaličky kráča a sotva chytá dych. Dám svoju dušu za to, že keby vám niekto chcel na tomto svete ublížiť, tak až potom spoznáte, aké silné má váš pes srdce a čo jeho láska k vám znamená.

KRÚDOVCI: NOVÝ VEK

Najslávnejšia praveká rodina sa vracia! V pokračovaní úspešnej animovanej komédie Krúdovci zistia, že hrdinovia doby kamennej to vskutku nemajú jednoduché. Nestačí, že im na každom kroku hrozí zožratie od hladných potvor. Oni navyše museli stretnúť rodinu, ktorá je lepšia ako tá ich. Teda aspoň to tak vyzerá. Zároveň netreba zabúdať na to, že Krúdovci sú tak trochu zaostalí najmä kvôli hlave rodiny, otcovi Grugovi. Práve ten sa dlhý čas držal hesla „Všade dobre, v jaskyni najlepšie“ a bránil tak v osobnom rozvoji Krúdovcov.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.