Zvykli sme si na rôzne výstavy umelcov, maliarov, žiakov umeleckých škôl, no tentoraz nám výstavné priestory Starej radnice na Námestí SNP ponúkajú výstavu svojim spôsobom originálnu, výstavu čipiek. Nesie názov Krása vytvorená srdcom a jej autormi nie sú profesionálni umelci, prezentuje práce členov Klubov dôchodcov.

„V Starej radnici sme pripravili veľmi peknú výstavu z ručných prác ľudí z klubov dôchodcov. Máte možnosť ju vidieť do polovice októbra.“ Povedala k výstave Danica Remeselníková z Podpolianskeho osvetového strediska. Prvý pohľad na ich výtvory vám napovie, že slovo „amatérsky“ v tomto prípade nie je urážkou. Za prípravou výstavy stojí Podpolianske osvetové stredisko vo Zvolene, Mestský úrad – odbor sociálnych vecí, zdravia a rodiny a Jednota dôchodcov. Koniec výstavy je plánovaný na 16. október. Dovtedy si ju môžete pozrieť v čase od 9:00 do 15:30. Priestory vám na požiadanie otvoria zamestnankyne Informačného strediska.

Do výstavy sa zapojili tvorcovia z celkovo šiestich zariadení, a to Klub dôchodcov Zvolen – Západ, Klub dôchodcov Zvolenská Slatina, Klub dôchodcov Zvolen – Podborová, Klub dôchodcov Zvolen – Zlatý potok, Klub dôchodcov M.R.Štefánika a Klub dôchodcov E.M.Šoltésovej. Medzi vystavovanými kúskami nájdete okrem háčkovaných či paličkovaných čipkovaných dečiek mnoho iných krásnych výtvorov. Všetky sú nápadité, originálne a prezentujú kus ľudovej tradície. Vyšívané obrazy, zdobené kraslice, štrikované papučky či košík, to všetko je krásnou ukážkou toho, čo dokáže vzniknúť z ľudskej trpezlivosti a tvorivosti. Staroba je obdobie, kedy práve tieto vlastnosti môžu vyniknúť. Je veľmi dobré, že sa dáva priestor aj týmto ľuďom, pre ktorých vyšší vek neznamená koniec života, ale je iba iným svojim spôsobom krásnym obdobím, ktoré chcú využiť na tvorbu niečoho pekného.