Mužovi, ktorý v novembri 2012 šokoval Zvolen, keď v prevádzke firmy na Jesenského ulici vyvraždil troch svojich bývalých kolegov, Krajský súd v Banskej Bystrici definitívne potvrdil trest odňatia slobody na vyše 23 rokov.

strelba-vo-zvolene-jesenskehoO prípade v októbri 2012 informoval aj portál ZVonline.sk. Obete s vrahom spájala spoločnosť TC TRADE sídliaca na Jesenského ulici vo Zvolene, kde napokon aj došlo k tragédii.

Strelec a súdom uznaný vrah Milan Homola (57) bol v minulosti konateľom spoločnosti. Jeho obeťami sa na mieste stali ďalší bývalý konateľ a potom spoločníci firmy, otec so synom. Všetkých mal Homola podľa zistení vyšetrovateľov streliť hneď trikrát. Po čine sám polícii svoj skutok ohlásil, neskôr ho na súde oľutoval.

Okrem trestu odňatia slobody vo výške 23 rokov a 4 mesiace, ktorý mu vymeral už okresný súd, Krajský súd v Banskej Bystrici nariadil Homolovi vyplatiť rodinám pozostalých spolu 120-tisíc eur. Obhajoba s ohľadom na priznanie a oľutovanie skutku žiadala miernejší trest, pričom zvažuje aj mimoriadny opravný prostriedok, ktorým by v tomto prípade bolo až odvolanie k Najvyššiemu súdu Slovenskej republiky.