September sa nenápadne prehupol do svojej druhej polovice, tempo futbalových súťaží nabralo na obrátkach a mnohé tímy odohrali po stredajších predohrávkach 15. kola aj víkendové stretnutia. Počas nich bolo na programe 8. kolo a dôležitý zápas mali pred sebou hráči Kováčovej, ktorí potrebovali po troch stretnutiach bez výhry bodovať naplno. Hráči Zvolena pre choroby viacerých hráčov svoj zápas neodohrali.

Kováčová s plným bodovým ziskom, víťazstvo proti Bánovej sa zrodilo na úplnom konci

Futbalisti tímu ŠK Prameň Kováčová prežívajú pomerne solídny vstup do sezóny, pred stretnutím proti kvalitnému súperovi z Bánovej mali na konte len tri prehry z 9 stretnutí a v Slovnaft Cupe prešli do 3. kola, kde ich čaká bratislavský Slovan. Program tretej ligy je neúprosný, v týždni odohrali hráči Kováčovej stretnutie na pôde Žarnovice, kde trochu prekvapivo zaváhali. Motivácia odčiniť tento výsledok bola určite na mieste, no po polčase zápasu proti Bánovej to nevyzeralo pre Kováčovú optimálne.

Hostia totiž odišli cez polčas do kabín s najtesnejším náskokom, v 33. minúte sa totiž ujali vedenia zásluhou Hrošovského. Odpoveď prišla až po zmene strán, v 53. minúte sa podarilo Kováčovej vyrovnať, gól si na svoje konto pripísal Vladislav Slovák. Dlho to vyzeralo, že oba celky sa budú musieť zmieriť s deľbou bodov. V úplnom závere však poslal domácich do vedenia vlastným gólom Sebastián Lazar a času na vyrovnanie už neostávalo veľa. Po tomto momente sa už nič zásadné nestalo a hráči Prameňa Kováčovej mohli oslavovať víťazstvo a zisk cenných troch bodov. V tabuľke III. ligy časti Stred im tak patrí 8. miesto so ziskom 17 bodov a stratou 7 bodov na prvú priečku.

10 0 1 9 8:31 1

Zvolen pre chorobu viacerých hráčov pauzoval, vedúca Štiavnica rozdrvila Hajnáčku

Program IV. ligy mal priniesť aj duel posledného Zvolena s predposledným Čiernym Balogom, čo mohla byť pre domáci Zvolen optimálna šanca odpútať sa od dna tabuľky. Stretnutie sa napokon pre ochorenie viacerých hráčov domáceho Zvolena neuskutočnilo. Úzky káder Zvolena sa tak podpísal pod neočakávanú pauzu.

Vo výbornej forme sú však futbalisti Banskej Štiavnice, ktorí potvrdzujú svoje postavenie v tabuľke a v 8. kole si poradili na domácom ihrisku proti tímu FC 98 Hajnáčka pomerne suverénnym výsledkom 7:0. Naďalej im tak patrí prvá priečka tabuľky, so štvorbodovým náskokom pred Badínom. Ten taktiež dokázal zvíťaziť, z ihriska Málinca si odniesli výhru 4:2. Nedarilo sa Detve, ktorá prehrala v domácom prostredí proti Príbelciam 0:1 a nedokázali zvíťaziť už vo štvrtom zápase v rade.

Krupina si rozdelila body s Hliníkom nad Hronom, Dobrá Niva s ďalšou porážkou

V stretnutiach V. ligy skupiny C došlo k viacerým zaujímavým meraniam síl, prekvapením bola výhra Hriňovej proti Ladomerskej Vieske. Priebeh zápasu dlho nasvedčoval tomu, že hostia si ako favorit zápasu odnesú všetky tri body, do 72. minúty viedli dvojgólovým rozdielom. Záverečná dvadsaťminútovka sa však musela nesmierne páčiť najmä fanúšikom domáceho celku, tromi gólmi sa im totiž podarilo zápas otočiť. Gólovo sa presadili Chriašteľ, Tomašovič a víťazný gól zaznamenal v 80. minúte Očovan.

Futbalisti Krupiny privítali na svojom ihrisku hráčov Hliníka nad Hronom a po remíze 1:1 si tak spravodlivo rozdelili body. Naopak, futbalisti Dobrej Nivy pokračujú v nevýrazných výsledkoch a po prehre 2:4 proti Sokolu Jakub naďalej ostávajú na poslednej priečke.

Sliač v divokom zápase dokázal zvíťaziť, Budča uštedrila Sielnici „kanára“

Aj zápasy I. triedy zvolenského oblastného futbalu priniesli zaujímavé merania síl, rozhodne zaujal zápas medzi Sliačom a „béčkom“ Krupiny. Domáci viedli po góloch zo 40. a 44. minúty už 2:0, do šatní sa však išli za stavu 2:1 keď sa podarilo gólom do šatne znížiť Gálusovi. Sliač znovu odskočil na rozdiel dvoch gólov zásluhou trefy Kujana z 51. minúty, hosťom sa podarilo napriek tomu vyrovnať na 3:3. V 83. minúte však rozhodca odpískal pokutový kop v prospech domácich, ktorý premenil Eperješi a jeho zásluhou ostali všetky tri body na Sliači.

Svoj deň nemali hráči Sielnice, ktorí privítali v menšom derby stretnutí futbalistov Budče. V drese hostí exceloval Tomáš Švec, ktorý štyrmi gólmi položil základy vysokej výhry. O ďalšie dva góly sa postarali Halama a Fašang, čo znamenalo tenisový výsledok 0:6 a tri body pre futbalistov Budče, ktorí naďalej ostávajú na druhom mieste.