V rámci podujatia Deň Zeme sa včera neskoro popoludní v kaplnke Zvolenského zámku uskutočnil koncert prvej slovenskej „superstár“ Kataríny Koščovej s kapelou. Za doprovodu Mareka Sarvaša (bicie), Daniela Špinera (klávesy), Viliama Cicoňa (basgitara) a manžela Michala Pivovara (ozvučenie) odohrala táto rodená Prešovčanka celkovo 16 podmanivých skladieb, ktoré nikoho nenechali chladným.

Väčšina piesní pozostávala z posledného speváčkinho albumu „Nebotrasenie“, keď postupne zazneli skladby ako Happy song, Pieseň o jeseni, (zhudobnená báseň Jána Štrassera) Pri sebe, Ruleta, Šivot, Blues o nespavosti, Nebotrasenie, Snehobranie, ale aj podmanivá kombinácia prešovských ľudoviek v skladbe Na Toriše. Svoj hudobný repertoár Katarína Koščová doplnila tiež piesňami z prvého a druhého albumu a skvelými anglickými skladbami ako Falling leaves a džezovou vecou Cry Me of River. Koncert sa zapĺňal len pomaly, avšak silný speváčkin hlas v kombinácií s dobrou kapelou a skvelou akustikou, prilákal postupne do kaplnky množstvo zvedavých návštevníkov.

Speváčka vo svojich dvadsiatichdeviatich rokoch nepatrí do starého železa a stále má čo ukázať. Jej prejav je vyzretý, silný a aj keď možno netrhá srdcia teenagerov, blúzové, džezové a swingové skladby, ktoré odprezentovala rozhodne patria k vyššiemu štandardu slovenskej hudobnej scény. O vysokej kvalite koncertu svedčí aj neutíchajúce, hlasité „standig ovations“ v závere, za čo si prítomní diváci vyslúžili ešte bonus v podobe legendárnej skladby Leonarda Cohena Hallelujah. Aj keď hodinu a pol trvajúce vystúpenie prinieslo množstvo kvalitnej muziky, určite by nikto z prítomných nenamietal ak by sa koncert ešte natiahol.

Dvojdňové podujatie Deň Zeme organizované Združením Slatinka následne vyvrcholilo záverečnou akciou v podobne bubnovania a hrania na Zvolenskom zámku ako aj na Námestí SNP až do neskorej polnoci.