Aj keď ochorenie Covid-19 spôsobuje v spoločnosti výrazne menšie komplikácie po zdravotnej stránke i stránke obmedzení ako pri vrchole pandémie, stále trápi množstvo pacientov, ale spôsobuje aj výpadok personálu zdravotníckych zariadení.

Zvolenská nemocnica aj naďalej pre ochorenie COVID-19 eviduje výpadok svojich zamestnancov. TASR o tom v utorok informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

Nemocnici pre nový koronavírus chýba 42 zamestnancov vrátane väčšiny úseku údržby.

„Aktuálne máme hospitalizovaných 59 pacientov s ochorením COVID-19, traja sú v starostlivosti na jednotke intenzívnej starostlivosti. Dvaja si vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, 18 pacientov máme hospitalizovaných na našom pracovisku v Krupine,“ podotkla riaditeľka zvolenskej nemocnice Ľudmila Veselá.

Podľa hovorkyne zvolenská nemocnica postupne spomaľuje svoje aktivity v oblasti testovania a očkovania proti novému koronavírusu. Pripomenula, že je to predovšetkým pre pokles záujmu zo strany verejnosti. „Za uplynulý týždeň prejavilo záujem o očkovanie vyše 70 ľudí, v čakárni máme minimum prihlásených,“ ukončila Veselá.