Aj keď sa zmierňujú opatrenia zamedzujúce výraznejšiemu šíreniu respiračných ochorení, hrozba v podobe ochorenia Covid-19 trvá a stále postihuje množstvo ľudí. Zdravotníci zvolenskej nemocnice sa starajú takmer o osemdesiat pacientov s ochorením COVID-19.

TASR o tom v stredu informovala Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica vo Zvolene patrí.

„V stredu máme celkovo hospitalizovaných 77 pacientov s novým koronavírusom. Na bežnom oddelení ležia šiesti pacienti, na kyslíkových lôžkach máme 33 pacientov. V rámci jednotky intenzívnej starostlivosti sú s ochorením COVID-19 evidovaní štyria pacienti a jeden je napojený na umelú pľúcnu ventiláciu,“ konštatovala riaditeľka nemocnice Ľudmila Veselá s tým, že pracovisko v Krupine eviduje ďalších 17 pozitívnych pacientov. Podľa hovorkyne nemocnica má výpadok 35 zamestnancov. „Vďaka organizačným zmenám to však zvláda,“ zdôraznila.

Pripomenula tiež, že v zmysle príkazu Ministerstva zdravotníctva SR nemocnica od 12. marca zrušila antigénové testovanie na ochorenie COVID-19 za poplatok päť eur v mobilnom odberovom mieste. Záujemcovia sa však môžu objednať na webe vysetrenia.agel.sk, cena testu je osem eur.

Pre nízky záujem o očkovanie proti novému koronavírusu Banskobystrický samosprávny kraj k 31. marcu ukončí činnosť veľkokapacitného očkovacieho centra vo Zvolene.

„Povinnosť očkovať máme na základe príkazu aj naďalej, budeme ju však zastrešovať sami v rámci niektorej zo svojich ambulancií. Záujemcovia budú o mieste a čase vakcinácie včas informovaní,“ dodala riaditeľka nemocnice.