V každodennom živote existuje celý rad základných vecí, ktoré každý nosí so sebou. Telefón, kľúče či pero so zápisníkom sú potrebné v rôznych situáciách. Muži si tento typ drobností väčšinou strčia do vreciek, no ženy si na prechádzku alebo do kancelárie vyberajú kabelky, ktoré sú pohodlné a zároveň dopĺňajú ich štýl, čím mu dodávajú triedu.

Malé kabelky sú šikovné, zmestia sa do nich všetky najdôležitejšie veci každodennej potreby a vždy vyzerajú dobre. Čo treba zvážiť pri výbere kabelky do kancelárie. Tu je zoznam 4 najobľúbenejších, nadčasových štýlov kabeliek, ktoré možno nosiť v kancelárii.

Malé kabelky na nevyhnutné veci – keď toho nemusíte nosiť príliš veľa

Jednoznačne najobľúbenejšie sú malé kabelky, ktoré však umožňujú zbaliť všetky veci potrebné do kancelárie. Stálo by za to mať v nich aspoň zápisník, pero a peňaženku. Vzhľadom k tomu, že kabelky nie sú príliš veľké, môžu byť zdobené oveľa intenzívnejšie – nie ich veľkosť, ale úprava má pritiahnuť oko. Na druhej strane, malé kabelky môžu byť aj úplne minimalistické – vtedy sú typickým funkčným doplnkom, a nie doplnkom štylizácie.

Praktická aktovka do ktorej sa zmestí A4 – keď si občas potrebujete zobrať dokumenty domov

V mnohých prípadoch si pracovníci kancelárie v závislosti od postavenia vo firemnej pyramíde musia priniesť nejaké dôležité dokumenty domov, aby si ich lepšie prečítali, alebo si na ich základe pripravili prezentáciu. Stále častejšie sa stáva, že si musíme vziať dokumenty so sebou, pokiaľ pracujeme napríklad v hybridnej forme alebo na diaľku. Dokonalá je potom pohodlná aktovka v tlmených farbách, ktorá pojme hárok papiera A4 bez toho, aby sa ohýbal a nehrozilo jeho poškodenie. Aktovky majú zvyčajne veľa priehradiek a sú minimalistické – žiadne zbytočné ozdôbky.

Dámske kožené kabelky – listonošky s veľkou výdržou – pre ženy, ktoré so sebou nosia viac

Veľmi obľúbené sú aj odolné kožené dámske kabelky v poštárskom štýle. Môžu obsahovať nielen potrebné doklady, ale aj ďalšie predmety, ktoré chce konkrétna žena preniesť. Sú vhodné najmä na malé nákupy, ktoré urobíte pred prácou alebo po nej. Zmestí sa do nich aj miska na raňajky alebo súprava príborov. Ide o mimoriadne pohodlné riešenie, najmä preto, že sú tieto dámske kožené kabelky oveľa odolnejšie ako tie z iných materiálov.

Mäkké kabelky s rúčkou, ktorú možno dať aj na rameno, aby žena mohla pohodlne nosiť aj ťažšie veci

Najnovším trendom, pokiaľ ide o kancelárske kabelky, sú kabelky vyrobené z mäkkej, pružnej látky alebo plastu. Vďaka tomu sa kabelka prispôsobí tvaru vecí v nej zabalených. Dôležité je aj to, že tieto typy kabeliek majú popruh, vďaka ktorému sa dajú zavesiť na rameno – je to výhodné, keď sa do nich zbalí trochu ťažší náklad.