Hra Rozmarný duch, dielo anglického herca a dramatika Noëla Cowarda, mala svoje prvé predstavenie roku 1941 v Londýne. Neskôr, v roku 1945 bolo aj úspešne sfilmované. O tom, že je svojou myšlienkou stále aktuálne a atraktívne pre diváka, svedčí fakt, že obišlo takmer celý svet. Slovenská premiéra sa konala 19. novembra 2010 v Dome kultúry v Ružinove. Tento krát si hru môžu pozrieť aj diváci vo Zvolene.

Komédia poteší všetkých fanúšikov duchárskych príbehov a anglického humoru. Hlavná postava, spisovateľ Charles Condomine si pozve excentrickú jasnovidku a médium Madam Arcatiovú dúfajúc, že tak získa materiál na svoju novú knihu. Všetko sa však nečakane zvrhne, keď ho začne prenasledovať duch jeho prvej manželky. Tá sa snaží rozvrátiť jeho druhé šťastné manželstvo. Postava neviditeľnej manželky vytvára priestor pre množstvo komických situácií.

Hra je nápaditá a plná vtipných dialógov. Kvalitu predstavenia podčiarkujú aj zvučné mená, ktoré stoja za týmto predstavením. Réžiu má pod palcom Peter Mikulík. V hereckých úlohách sa predstavia Peter Sklár, Zuzana Tlučková, Elena Podzámska, Zuzana Kocúriková, František Kovár a Zuzana Vačková. Zvolenské predstavenie sa bude konať 23. mája v sále Divadla Jozefa Gregora Tajovského.