Spevák, ale už aj maliar Pavol Hammel nebude vo Zvolene len v sobotu na výstupe na Pustý hrad. Stretnúť ho budete môcť vo Zvolene aj v pondelok na ďalšom Klemo školskom dni.

klemoKlemo školský deň už po štvrtýkrát pozitívne naladí a pripraví na nový školský rok deti aj ich rodičov. Na prvý deň školského roku je opäť pripravený pestrofarebný program, ktorý premení zvolenský Park zabudnutých susedov na miesto plné atrakcií. Divadelná rozprávka, predstavenie novej knihy o Zvolene, prezentácia školských pomôcok, návšteva sokoliarov, vozenie na koňoch, výstava historických vozidiel, modely lietadiel sú lákadlom nielen pre školopovinné deti.

Čerešničkou na torte bude opäť možnosť spoznať neformálne a z viacerých uhlov osobnosť slovenskej kultúry. Po minulé roky hostilo podujatie napríklad manželov Feldekovcov, Daniela Heviera, či Hanu Lasicovú. Hostia v každoročnej diskusii s dramaturgičkou Uršuľou Ferenčukovou spomínajú na svoje školské zážitky – nielen z pozície dieťaťa, ale i z pohľadu rodičovského.

Tento rok prichádza na pozvanie organizátora Jozefa Klementa Pavol Hammel, známy nielen ako hudobník, ale už aj ako maliar. Maľuje aj hrá po svojom a srdečným „Nech sa páči“ pozýva na vernisáž rovnomennej výstavy svojich obrazov. Školská téma patrí zjavne k Hammelovým inšpiráciám, veď piesne Učiteľka tanca či ZRPŠ sú nadčasovými hitmi. Následne je Pavol Hammel pripravený zaspomínať na „čas malín“ a zaznejú aj jeho piesne.

Program vo zvolenskom Parku zabudnutých susedov na Tehelnej ulici začne od 10-tej hodiny. Vernisáž výstavy Pavla Hammela sa uskutoční o 17-tej hodine. Každý, kto má chuť vstúpiť do nového školského roku s ľahkosťou, je srdečne vítaný.