Po úspešných filmových premietaniach hororového žánru v Zámockej krypte, (ne)bojte sa v zámku, sa Slovenská národná galéria rozhodla pozvať svojich návštevníkov do Zámockej krypty opäť. 

Lístky na jednotlivé filmy sa predávajú v deň predstavenia počas týždňa v čase od 18.30 hod, a v sobotu už od 15.30 hod. Maximálna kapacita pre jedno premietanie filmu je tridsať divákov.

MUŽ, KTERÝ SE SMĚJE

Streda 7. november 2018 │ 19.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Gwynplaine (Conrad Veidt), syn lorda Clancharlieho, má na tvári permanentný úsmev, ktorý je dôsledkom operácie nariadenej kráľom ako pomstu za zradu lorda Clancharlieho. Adoptuje si ho potulný zabávač a „smejúci sa muž“ sa stane populárnym. Zamiluje sa do slepej Dey (Mary Philbin), ktorú zachránil ešte keď bol malým chlapcom. Po čase kráľ zomiera a jeho dvorný šašo sa Gwynplaina snaží zničiť…

MANIAK

Piatok 9. november 2018 │ 19.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Film Maniak je Jackom Rozparovačom 21. storočia odohrávajúci sa v súčasnom Los Angeles. Maniak je novým spracovaním kultového filmu, ktorý je mnohými označovaný za najlepší thriller všetkých dôb – intímny, obrazovo odvážny, psychologicky komplexný a hlboko desivý výlet do nočnej mory vraha a jeho obetí.

NORMAN A DUCHOVIA

Sobota 10.november 2018 │ 16.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Kto zachráni malé ospalé mestečko, keď ho prepadne horda zombíkov? Neohrozený hrdina sa volá Norman. Má jedenásť, obľubuje horory a rád sa rozpráva s mŕtvou babičkou. Má totiž jednu zvláštnu schopnosť – vidí duchov a vie sa s nimi na všeličom dohodnúť. Normanov život naberie celkom netušený smer, keď mu podivínsky strýc prezradí, že mestečko čo nevidieť stihne pradávna kliatba a že práve on ju môže vďaka svojim záhrobným komunikačným schopnostiam zastaviť.