Po úspešných filmových premietaniach hororového žánru v Zámockej krypte, (ne)bojte sa v zámku, sa Slovenská národná galéria rozhodla pozvať svojich návštevníkov do svojského a tajomného kina v krypte opäť. Lístky na jednotlivé filmy sa predávajú v deň premietania od 18.30 hod, pričom maximálna kapacita na jedno premietanie je tridsať divákov.

KABINET DOKTORA CALIGARIHO

Utorok 7. november 2017 │ 19.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Kabinet doktora Caligariho je prvým a zásadným dielom filmového expresionizmu. Príbeh o doktorovi Caligarim, námesačnom Césarovi, ktorého ovláda pomocou hypnózy, a tajomných vraždách je zasadený do bizarných a pokrivených expresionistických dekorácií. Wieneho film sa však stal nestarnúcou klasikou nielen vďaka nim, ale i symbolike smerujúcej do psychológie postáv.

NEZHASÍNAJ!

Piatok 10. november 2017 │ 19.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Príbeh o neznámej hrozbe, ktorá číha v tme. Rebecca bola presvedčená, že keď sa odsťahuje z domu, zmiznú aj hrôzy z jej detstva. Keď vyrastala, nikdy si nebola celkom istá, či to čo vidí po zhasnutí je skutočné, alebo nie… teraz prežíva rovnako desivé a nevysvetliteľné udalosti aj jej malý brat Martin. Desivá bytosť s tajomným prepojením na ich mamu, Sophie, je späť. Tentokrát je Rebecca odhodlaná priblížiť sa k pravde viac. Isté je, že ich životy sú v nebezpečenstve… vždy vtedy, keď svetlo zhasne.

MŔTVA NEVESTA TIMA BURTONA

Sobota 11. november 2017 │ 16.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Animovaný hororový príbeh veľkej lásky sa odohráva vo viktoriánskej dedinke 19. storočia. Hoci je Krajina mŕtvych svojráznejšia a zaujímavejšia než Krajina živých, Viktor zistí, že nie je nič na svete, čo by ho mohlo oddeliť od jeho skutočnej a pravej lásky.