Po úspešných filmových premietaniach hororového žánru v Zámockej krypte, (ne)bojte sa v zámku, sa Slovenská národná galéria rozhodla pozvať svojich návštevníkov do svojského a tajomného kina v krypte opäť. Lístky na jednotlivé filmy sa predávajú v deň predstavenia najskôr od 18.30 hod, pričom maximálna kapacita na jedno premietanie je tridsať divákov.

DR. JEKYLL AND MR. HYDE

Streda 7. február 2018 │ 19.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Klasický viktoriánsky čiernobiely horor, ktorý je natočený podľa predlohy Roberta Louisa Stevensona –  Podivný prípad doktora Jekylla a pána Hyda. Film režíroval John S. Robertson. Príbeh je o dvoch protikladných podobách ľudského charakteru stelesnených dobrým doktorom Jekyllom a zlým pánom Hydom.

LIEK NA ŽIVOT

Piatok 9. február 2018 │ 19.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Režisér Gore Verbinski sa po Pirátoch z Karibiku vracia k žánru, v ktorom pred takmer pätnástimi rokmi zažiaril v dnes už kultovom horore Kruh. A opäť dokázal vďaka svojej  obrazotvornosti a filmárskemu umeniu vybudovať tajomnú a napínavú atmosféru, v ktorej  sa ľudská myseľ ohýba a stráca schopnosť rozoznať realitu a sen. Liek na život je vďaka tomu filmovou udalosťou presahujúcou žánrové škatuľky.

KORALÍNA A SVET ZA TAJNÝMI DVERAMI

Sobota 10. február 2018 │ 16.00 │ Zámocká krypta │ vstupné 3€

Ujsť zo stereotypu, či otravnej každodennej reality, kde nám život ani zďaleka nedáva to, po čom naše srdce piští, býva problém mnohých ľudí. Koralína zažije tento smutný pocit už vo svojom detstve a vďaka fantázii Neila Gaimana, získa aj príležitosť vymeniť ho za niečo viac. Kľúčový je paralelný svet, do ktorého sa s našou odvážnou sprievodkyňou spoločne vydáme. Premietanie je venované mladším divákom spoločne s rodičmi.