Tak ako zvyčajne, aj tento štvrtok, 1. februára bude vo zvolenskom Kine Star patriť filmovým premiéram.

V prvý februárový deň si síce svoju premiéru odkrúti iba slovenský triler Vojna policajtov, no v najbližšom období budeme môcť vzhliadnuť i ďalšie dve novinky. A to konkrétne animovanú komédiu Vynálezca či drámu Millerovo dievča o mladej talentovanej spisovateľke.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie.

VOJNA POLICAJTOV

Dávid proti Goliášovi. Asi tak by sa dal opísať boj, ktorý povedie kapitán Miky Miko (Alexander Bárta), samotársky policajný operatívec, ktorý sa zručne pohybuje na hrane zákona v divokej atmosfére východoslovenského podsvetia začiatkom 90. rokov. V krehkej symbióze tu nažívajú lokálne mafiánske gangy kryté tajnými dohodami so SIS, podnikatelia a miestna polícia – štedro odmeňovaná za privieranie očí pred zločinmi. Prostredie Mika vyformovalo tak, aby nikomu neveril. Ale keď mu je pridelený systému „neposlušný” partner Igor Molnár (Juraj Loj), zistí, že sú v mnohom podobní.

Sú súčasťou mechanizmu, ktorý chcú zmeniť, pretože ich viac nebaví chytať zločincov, ktorí budú na druhý deň prepustení – aj s usvedčujúcimi dôkazmi. Reakcia ohrozeného systému však na seba nenechá dlho čakať a spustí sa sled udalostí, ktorý sa na polceste končí tragédiou. Ako to bude na ďalšej ceste, to uvidia diváci až na veľkom plátne. Hovorí sa ale, že pomsta je najlepšia motivácia, hoci niekedy prehra môže znamenať istú smrť.

VYNÁLEZCA

V nedeľu, 4. februára o 15.10 hod,

Nová rodinná rozprávka od tvorcov Ratatouille je tu! Ponorte sa do sveta nekonečne zvedavého vynálezcu a umelca Leonarda da Vinci. Ten prichádza na kráľovský dvor experimentovať, stavať lietajúce stroje, obrnené vozidlá a ďalšie fantastické vynálezy. Nášho superhrdinu čaká nielen napínavé dobrodružstvo, ale aj osudové stretnutie s odvážnou princeznou Margaritou, s ktorou hľadá odpoveď na tú najdôležitejšiu životnú otázku.

MILLEROVO DIEVČA

V stredu, 7. februára o 19.45 hod,

Talentovaná mladá spisovateľka sa vydáva na tvorivú odyseu, keď jej profesor zadá projekt, ktorý ich oboch zamotá do čoraz zložitejšej siete. Keď sa hranice rozmazávajú a ich životy sa prelínajú, profesor a študentka sa musia konfrontovať so svojimi najtemnejšími ja, pričom sa snažia zachovať svoj individuálny zmysel pre život a veci, ktoré sú im najdrahšie.

PET SHOP BOYS DREAMWORLD: THE HITS LIVE

V nedeľu, 4. februára o 17.20 hod,

Britské elektronické duo Pet Shop Boys prináša do kín po celom svete koncert zo svojho posledného turné Dreamworld. Počas neho zazneli najväčšie hity ich kariéry. Koncertný záznam zachytáva vystúpenie synthpopových legiend, Neila Tennanta a Chrisa Lowea, pred vypredanou kodaňskou Royal Arénou s pôsobivou pódiovou show, kompletnou sprievodnou kapelou a fascinujúcimi vizuálnymi kulisami. Režisérom snímku je David Barnard, ktorý ho nakrútil veľkolepo na 14 kamier.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.