Zvolenské Kino Star v najbližšom období poteší všetkých priaznivcov športových snímok, v rámci predpremiéry aj milovníkov česko-slovenských titulov.

V závere posledného mesiaca v roku si premiéru odkrúti iba nová komediálna dráma Aspoň jeden gól. Vznikla pod režisérskou taktovkou Taika Waititi, pričom vychádza zo skutočných udalostí. Jej dej sleduje futbalový tím Americkej Samoy, neslávne známeho brutálnou prehrou 31:0 z roku 2001.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie. Na Silvestra a Nový rok bude multikino zatvorené.

ASPOŇ JEDEN GÓL

V piatok, 29. 12. a v stredu, 3.1. o 20.00 hod,

Futbalový tím Austrálie práve vytvoril svetový rekord v najvyššom víťazstve v medzinárodnom futbalovom zápase v pomere 31:0. Zdolaný tím Americkej Samoy sa po tejto porážke v kvalifikácii na majstrovstvách sveta stane terčom posmechu športového sveta – a pripraví tak pôdu pre film maorského režiséra Taiku Waititiho (Jojo Rabbit, Thor: Ragnarok).

Táto katastrofálna prehra sa stala najhoršou porážkou v histórii medzinárodného futbalu, ponížením, ktoré viselo nad malým tichomorským ostrovom Americká Samoa ako neúprosný mrak. Tím Americkej Samoy zostal na najnižšom mieste svetového rebríčka FIFA až do novembra 2011, keď sa situácia konečne zmenila a malý ostrov dosiahol svoje historicky prvé medzinárodné víťazstvo v podobe výhry 2:1 nad Tongou počas kvalifikácie na majstrovstvá sveta Oceánskej futbalovej konfederácie (OFC). Tu niekde sa začína náš príbeh. Keď sa Taika Waititi dozvedel o epickom zlyhaní a príbehu tímu outsiderov, ktorým sa nakoniec splnili sny, vedel, že tento film musí natočiť.. „Vždy hľadáte inšpiráciu, ale pri tomto filme už všetko bolo,” hovorí.

Inšpirovaný príbehom o strate, vykúpení a radosti si producent Jonathan Cavendish a výkonný producent Andy Serkis pod svojou produkčnou značkou Imaginarium Productions zabezpečili práva na adaptáciu dokumentárneho filmu z roku 2014 Next Goal Wins, ktorý tento príbeh zachytil už skôr. V hlavnej úlohe trénera, ktorý sa podujme na trénovanie najhoršieho tímu na svete sa predstavil skvelý Michael Fassbender.

JEDEME NA TEAMBUILDING – PREDPREMIÉRA

Od štvrtka, 28. do soboty, 30. decembra vždy o 20.20 hod,

Ambiciózneho korporátneho zamestnanca Aleša (Jakub Prachař) jeho narcistický šéf (Alexander Bárta) namiesto povýšenia preloží na najhoršie oddelenie – do call centra. Tam veľmi rýchlo musí prísť na to, ako spolu s trafenou konšpirátorkou Marcelou (Peťa Polnišová), neurotickým nihilistom Michalom (Vojta Kotek), vzorňáčkou Jitkou (Anna Polívková) a ďalšími bizarnými kolegami vytvoriť zohranú partiu. Len tak môže počas teambuildingového víkendu poraziť bývalých kolegov, zachrániť svoje nové oddelenie pred zrušením a hlavne nájsť stratenú sebaúctu.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.