Tak ako zvyčajne, aj tento štvrtok bude vo zvolenskom Kine Star patriť filmovým premiéram.

Známa pavúčia rodinka Websterovcov je späť. Áno, vo štvrtok, 6. októbra uvedie Kino Star aj očakávaný česko-slovenský animák Websterovci vo filme. Prvýkrát zároveň budeme môcť zhliadnuť i komediálne drámy Pani Harrisonová ide do Paríža a Dobrý šéf, komédiu Zamestnanec mesiaca či drámu Banger. Na jej čele stojí frustrovaný chlapec, ktorý sa túži konečne stať niekým a nepokorne si na to vyberie ten najrýchlejší možný spôsob.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie.

BANGER.

Život sa nedá „nalajnovať”. Banger je film o dospievaní počas jednej adrenalínovej noci plnej kokaínu a rapu. Rozpráva príbeh frustrovaného chlapca, ktorý sa túži konečne stať niekým a nepokorne si na to vyberie ten najrýchlejší možný spôsob. Hlavnú postavu stvárnil populárny český spevák Adam Mišík, ktorý pre film výrazne zmenil svoju podobu aj hudobný štýl. V ďalších úlohách sa predstavia Marcel Bendig, Anna Fialová či raper Sergej Barracuda, ktorý hrá sám seba. Kasting trval šesť mesiacov a obsadenie je zmesou profesionálnych hercov a nehercov.

DOBRÝ ŠÉF

Julio Blanco (Javier Bardem) nie je žiadny neosobný korporátny manažér. jeho továreň na priemyselné váhy Básculas Blanco je rodinná firma, ktorú viedol už jeho otec. Všetkých tu pozná, všetci poznajú jeho a on berie rodinné podnikanie naozaj vážne. „Viete, že sme so ženou nemali deti. Mojimi deťmi ste vy všetci,“ pripomína svojim zamestnancom. Na stenách jeho kancelárie už visí poriadna zbierka diplomov za vzornú firmu a teraz si predsavzal získať ďalšie uznanie – regionálnu cenu za najlepší podnik.

O niekoľko dní príde do továrne komisia na udeľovanie cien a všetko musí byť tip-top. Lenže práve v tom okamihu sa všetko začne rúcať. Vedúci výroby Miralles, inak spoľahlivý profesionál, je teraz úplne mimo, pretože doma rieši manželské problémy. Vedľa továrne demonštruje nedávno prepustený José a máva transparentmi, na ktorých nestojí nič, čo by mala komisia vidieť. A aby toho nebolo málo, je tu Liliana, nová stážistka na marketingu. A Julio Blanco má skrátka na stážistky slabosť. Obzvlášť na tie, ktoré si rady nechajú zaviazať oči…

PANI HARRISOVÁ IDE DO PARÍŽA

Ada Harrisová (držiteľka oscarovej nominácie Lesley Manville) žije veľmi pokojným životom v povojnovom Londýne. Na živobytie si zarába upratovaním domácností bohatých susedov, občas zaskočí s priateľmi do krčmičky, večer zaspomína na padlého manžela a viac už toho od života vlastne nechce. Okrem šiat od presláveného francúzskeho návrhára Christiana Diora. Nedosiahnuteľný sen má denne pred očami v šatníkovej skrini jedného z domov, v ktorom upratuje. Život ju prevráti naruby dodatočne vyplatený príspevok pre vojnové vdovy. O tom, čo s balíkom peňazí urobí, nepremýšľa ani chvíľku. Zo všetkého najskôr si kúpia letenku do Paríža, aby už za pár dní odvážne vstúpila do chrámu módy, sídla spoločnosti Christiana Diora, aby si tu splnila svoj bláhový sen.

WEBSTEROVCI VO FILME

Websterovci sú pavúčia rodina ako každá iná, a predsa sú výnimoční. Školáčka Lili už zažila viacero dobrodružstiev, ale teraz príde to najväčšie a najnebezpečnejšie: stretnutie s človekom! Ona, malá pavúčica, sa skamaráti s veľkým dievčatkom z ľudského sveta. Spolu zistia, čo je pri skutočnom priateľstve dôležité. Renomovaní tvorcovia sú zárukou kvalitného detského programu, ocenenia Websterovci zbierajú po celom svete.

ZAMESTNANEC MESIACA

Vincent chcel byť celý život štátnym úradníkom, aby mohol naplno využívať výhody pohodlného života. Navyše podľa pracovného práva nemôže dostať výpoveď, takže má skutočne prácu, až do dôchodku. Jedného dňa sa však jeho život obráti naruby: keď vláda odhlasuje obrovský plán úspor, Vincentovi sa nad hlavou vynorí strach z nezamestnanosti. Keďže však odmieta dať dobrovoľne výpoveď a nemožno ho prepustiť, jeho šéf ho presunie na tie najnemožnejšie miesta, aby zlomil jeho odpor. Severný pól, väzenie, predmestia hemžiace sa kriminálnikmi sú len niektoré, kde musí Vincent popri zamestnaní bojovať o život. No počas svojich skúšok stretáva nielen krásnu Evu a lásku, ale dostáva aj rady od odborového predáka, ako vydržať až do konca.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.