Vo štvrtok, 18. januára si premiéru vo zvolenskom Kine Star odkrúti len jedna filmová novinka.

Ukrýva sa za ňou konkrétne japonská animovaná snímka Chlapec a volavka. Jej hlavnou postavou je dospievajúci chlapec Mahito, pričom režijne za týmto filmom stojí majster animácie Hajao Mijazaki. Ten sa vo svojom poslednom titule opäť vydáva za hranice fantázie a snov, odkiaľ prináša najočakávanejší animák posledných rokov.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o nových filmoch aj v našom článku nižšie.

CHLAPEC A VOLAVKA

Potom, čo je Mahitova matka zabitá počas bombových útokov v Tokiu, on a jeho otec sa odsťahujú z mesta, aby žili u svojej tety z matkinej strany. Mahito sa snaží zmieriť sa so smrťou svojej matky i s novou rodinnou situáciou. K tomu ho obtažuje hovoriaca modrá volavka, ktorá mu sľúbi, že ak pôjdu spolu do neďalekej opustenej veže, môže sa so svojou matkou ešte raz stretnúť. Poloautobiografická fantasy o živote, smrti a stvorení, pocta priateľstvu od tvorcu Hajaa Mijazakiho.

ARISTOKRATKA VO VARE – PREDPREMIÉRA

V stredu, 24. januára o 18.40 hod,

Gróf Frank Kostka (Hynek Čermák), jeho žena Vivien (Tatiana Dyková) a ich dcéra Mária (Yvona Stolařová) žijú na svojom rodovom zámku Kostka. Udržiavať zámok v chode im pomáha gazdiná pani Tichá (Eliška Balzerová), údržbár Krása (Pavel Liška) a komorník Jozef (Martin Pechlát). Pôvodný záujem návštevníkov zámku o kliatbu kontesy Márie už neťahá ako predtým, čo Márii vôbec nevadí. Aspoň má dostatok času na svojho Maxa (Zdenek Piškula), šľachtica z vedľajšieho zámku Hviezda. Frank je však v koncoch, nie je dosť peňazí ani na výplaty, ani na potrebné opravy. A práve v tej chvíli sa objaví dcéra právnika Bendy (Vojtech Kotek) Denisa (Simona Lewandowska), ktorá rozvíri pokojné vody rodového sídla…

KARLOS – PREDPREMIÉRA

V stredu, 24. januára o 20.00 hod,

Celovečerný dokumentárny film o jednom z fenoménov súčasnosti, Karlosovi Vémolovi. Zápasy MMA sa pohybujú na hranici medzi športom a zábavou, fascinujú davy, priťahujú pozornosť a plnia stránky bulvárnych novín. Karlos Vémola je jedným zo zápasníkov, ktorí pomohli dostať tieto novodobé gladiátorské zápasy do širokého povedomia ľudí v Česku a na Slovensku. Film plný unikátnych a archívnych záberov vznikal 15 rokov. Ukazuje, kto Karlos Vémola v skutočnosti je, aký je mimo svetla reflektorov aj odkiaľ sa tento fenomén vlastne vzal.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.