ZVonline.sk, Kino Star Zvolen | PR | 8.7.2020

Kino Star láka na dokument o slovenskom hokeji či rodinnú komédiu Zabudnutý princ

Vo zvolenskom kine Star si aj počas najbližšieho týždňa môžete opäť vychutnať viaceré filmové premiéry.

Už od štvrtka, 9. júla by ste rozhodne nemali premeškať napríklad dokument Hokejový sen. Film zachytáva život našich dvoch hokejistov, a to majstra sveta z roku 2002 Ladislava Nagya a mladého Jonáša Pahuliho. Okrem iného sa bude snažiť priniesť aj odpovede na otázky ohľadom budúcnosti slovenského hokeja. Na svoje si však prídu nielen fanúšikovia hokeja, ale aj priaznivci komédii. Práve pre nich bude pripravená snímka Zabudnutý princ, kde v hlavnej úlohe zažiari francúzsky herec Omar Sy.

Kompletný program premietaní počas nasledujúcich dní nájdete na stránke kina a informácie o filmoch aj v našom článku nižšie.

ZABUDNUTÝ PRINC

Všetko v Djibiho živote sa točí okolo jeho milovanej sedemročnej dcérky Sofie. Oddaný otec samoživiteľ nikdy nepríde neskoro na jej večernú rozprávku. Každú noc, keď Sofie zaspáva, ju berie do „Rozprávkolandu“, vymysleného filmového štúdia, kde sa stávajú hlavnými hrdinami svetoznámych dobrodružných filmov, v ktorých má Djibi hlavnú úlohu princa Krasoňa. O päť rokov neskôr sa zo Sofie pomaly stáva pubertiačka, príbehy jej otca ju už až tak neberú a Djibi je vo svojej roli vymenený. Pretože sa jeho postavenie v skutočnom svete i v „Rozprávkolande“ mení, Djibi musí vymyslieť, ako v živote svojej dcéry zostať dôležitou postavou.

HOKEJOVÝ SEN

Dokumentárny film zachytáva unikátnu atmosféru košického šampionátu prostredníctvom dvoch postáv, dvoch príbehov a dvoch hokejových generácií. Prvá dejová línia sa točí okolo legendárneho Ladislava Nagya, majstra sveta a najväčšej hrajúcej hviezdy HC Košice. Druhá je venovaná nádejnému mladému hokejistovi z východného Slovenska, 9-ročnému Jonášovi Pahulimu. Kým jeden si užíval prvé dotyky slávy a zlatú radosť v Göteborgu 2002, ten druhý vtedy ešte nebol na svete a kontakt s veľkým hokejom či slovenským úspechom nikdy nezažil.

Aktuálny program Kino Star Zvolen si môžete vždy pozrieť na internetovej stránke kina a aktuálne informácie nájdete tiež na facebook stránke Kino Star Zvolen.

Fotogaléria