PR článok | Foto: inigocia / Shutterstock.com | 17.6.2020

Keď nás cyklistika baví…

Niekto miluje bicykle od detstva, iný našiel v bicyklovaní zaľúbenie v neskoršom veku a zasa ďalší siaha po bicykli ako prostriedku relaxu, oddychu a trávenia času s rodinou či priateľmi.

Sú však aj takí, pre ktorých je cyklistika životnou vášňou a už si bez dvojkolesového tátoša nevedia svoj život predstaviť. Nech už patríme do ktorejkoľvek skupiny, mali by sme vedieť, že aj cyklistika má isté pravidlá ohľadom oblečenia či obuvi.

Doprajme nohám pôžitok z jazdy na bicykli

Keď si kupujeme topánky, máme na ne isté požiadavky a kritériá, ktoré musia splniť, aby sme s nimi boli maximálne spokojní. Veď sú to práve naše nohy, ktoré nás každý deň nosia. O to viac to platí aj o cyklistickej obuvi.

Pod výbavou cyklistu si väčšina z nás ako prvé vybaví cyklistické oblečenie a prilbu. Áno, tieto prvky sú veľmi dôležité. Nie sú však jediné, ktoré správny cyklista potrebuje. Keďže na bicykli pracujú aj naše nohy, potrebujeme im dať tie správne topánky. Aká by teda mala byť naša cyklistická obuv? V prvom rade maximálne pohodlná!

Pri voľbe obuvi musíme myslieť na to, že práve cez topánky sa sila šliapania prenáša na pedále a je veľmi dôležité, aby sme sa v nich cítili pohodlne. Pri výbere cyklistickej obuvi sa treba riadiť pocitom. Topánky by nás nemali nikde tlačiť, zároveň by sa nám pri chôdzi ani počas jazdy na bicykli nemala vyzúvať päta.

Aby nás bike nikdy nesklamal

Každý správny cyklista vie, že kúpa bicykla je dlhodobejšou investíciou, a preto si treba nájsť čas a dôkladne si výber a kúpu biku premyslieť. Prípadne sa môžeme poradiť aj s odborníkmi na bicykle.

Keď už investujeme do nejakého dvojkolesového „stroja“, mali by sme myslieť aj na potrebné cyklistické komponenty. Tie sú totiž podstatné pre bezproblémové fungovanie nášho „miláčika“. Ich kúpa dnes nie je žiadnym problémom. Ak vieme, čo konkrétne potrebujeme pre svoj bicykel, môžeme si to zadovážiť aj z pohodlia domova cez cyklistické e-shopy.