(ZVonline) KM, foto: tenis.sk | 23.2.2011

Karol Beck v Dubaji nepostúpil do 2.kola

Ďalší z našich reprezentantov, rodák zo Zvolena sa predstavil na turnaji ATP World Tour 500 Dubaji Duty Free Tennis Championships (dotácia 1 619 500 USD, tvrdý povrch Decoturf II. vonku). V dvoj setovom zápase ho porazil ďalši kvalifikant Lukáš Rosol z Českej republiky za 89 minút( 6:7, 3:6).

Rosol definitívne naklonil misku váh na svoju stranu, keď ušiel súperovi  v druhom dejstve  na rozdiel dvoch setov. Beck nevyužil ani jeden z ponúkaných brejkbalov a zápas prehral.

Po zápase uznal, že to bol veľmi prijateľný súper a určite mu viac vyhovovalo, že nebol nasadený. Ale moravský rodák sa prezentoval naozaj kvalitnou hrou a zaslúžene vyhral a postúpil do 2. kola

Zvolenský rodák sa sťažoval na  začiatku mesiaca na bolesti v ramene a možno aj to ovplyvnilo kvalitu jeho výkonu. V najbližšej dobe sa  predstaví na challengerových turnajoch vo francúzskom Cherbourgu a Sarajeve v Bosne a Hercegovine.Karol Beck, ktorý trénuje pod taktovkou Jána Krošláka si do renkingu zapísal 20 bodov za úspešnú dvojkolovú kvalifikáciu a odniesol si šek na 11 370 USD.