ZVonline.sk (Peter Mútňan) | 30.12.2017

Kapitán HKM Lukáš Jurík: Prial by som si ešte jeden titul

Zvolenský kapitán Lukáš Jurík oslávil tento týždeň guľaté jubileum. Proti Detve odohral svoj päťstý ligový zápas v drese HKM. My sme ho pri tejto príležitosti vyspovedali.

Len jeden hráč dokázal odohrať vo farbách HKM Zvolen viac ako 500 ligových zápasov. Tento týždeň sa k legendárnemu obrancovi Rastislavovi Štorkovi pridal súčasný kapitán rytierov Lukáš Jurík. O prekonaní míľniku však dlho nevedel. „Ja som sa o tom dozvedel až deň pred zápasom s Detvou od marketingového manažéra Mira Brumerčíka,“ rozhovoril sa Jurík.

„Potešilo ma to, je to pekné číslo. V dnešnej dobe nie je také bežné odohrať v Európe za jeden klub toľko zápasov. Už som však asi starý,“ prezradil s úsmevom.

Táto sezóna zatiaľ rodákovi zo Zvolena nevychádza podľa predstáv. V doterajšom priebehu dosiahol iba jedenásť bodov za štyri góly a sedem asistencií. Nad svojimi štatistikami si však hlavu neláme. Viac ho teší, že sa darí mužstvu. „Body neriešim. To absolútne. Keď sa niečo podarí, tak sa podarí. Som rád, že sa vyhráva, že si odrobím svoju robotu a nech nám to takto všetkým šľape naďalej.“

V tomto ročníku kvôli pretlaku v útoku nedostáva 186-centimetrov vysoký center toľko príležitostí, na koľko bol zvyknutý z minulých rokov. Konkurencia na jeho pozícii je veľká a navyše po poslednom príchode Rastislava Špirka sa ešte zvýšila. Preto v posledných dueloch pôsobí iba v štvrtom útoku. V priemere strávi na ľade niečo vyše 12 minút za zápas. „Sú chalani, ktorým to padá, ktorí hrajú v presilovkách a tým pádom majú aj viac bodov. Ja skôr chodím na oslabenia. V tretej či štvrtej formácii už mám iné úlohy,“ priblížil Jurík svoju momentálnu pozíciu v zostave trénera Mikulu.

Tridsaťpäťročný útočník zažil pod Pustým hradom lepšie aj horšie časy. Za najväčší úspech svojej kariéry považuje zisk dvoch slovenských titulov z rokov 2001 a 2013. Kým pri prvom mal iba devätnásť rokov a veľa toho neodohral, tak pri druhom už bol vo zvolenskej kabíne kapitánom. „Pri prvom titule som bol ešte mladý. Hral som iba pár zápasov a pri tom titule som až tak nebol. Ten druhý sme si vybojovali partia Zvolenčanov plus chalani, čo tu boli okolo nás, takže ten si cením oveľa viac.“

Rytieri to majú v tejto sezóne výborne rozohrané. Po rozpačitom úvode sa vzchopili a momentálne okupujú čelné priečky Tipsport ligy. Aj keď play-off je ešte ďaleko, tak Jurík vie, čo by si želal na sklonku jeho kariéry. „Pre mňa bol Zvolen vždy srdcovka a prial by som si s ním získať ešte jeden majstrovský titul.“

Kamarát Michal Chovan zobral Juríkovi suvenír

Útočník Michal Chovan sa s Lukášom Juríkom pozná už dlhšie. Obidvaja sú to zvolenskí rodáci a pod Pustým hradom strávili spolu mnoho sezón. Práve Chovan odovzdal po zápase s Detvou svojmu spoluhráčovi cenný suvenír. „Zobral som mu zápasový puk ako spomienku na to, čo sa mu podarilo. Teraz je však na rade on. Myslím, že ho to bude niečo stáť do tímovej kasy,“ povedal dobre naladený Chovan.

S Juríkom hrávali spolu aj v jednej formácii a boli pri pamätnom titule z roku 2013. Práve na toto obdobie spomína najradšej. „Zažili sme spolu zlé aj dobré časy. Najkrajší bol ten titul, tam nám to šľapalo v útoku aj celému mužstvu. Bol to ten najkrajší rok v mojej kariére,“ zhodnotil 30-ročný krídelník.