TS ProMusic (Tomáš Kršňák) | 20.5.2015

Kapela ZVA 12-28 Band predstavuje Šibenicu frajerku

V lete uplynie 25 rokov od vzniku a prvého koncertu kapely. Aktuálnu zostavu kapely tvorí personálne stabilizovaný tým okolo zakladateľa, lídra, originálneho autora skladieb, gitaristu a speváka Norberta Červenáka.

zvabandUž štvrťstoročie sa mu o basový kontrapunkt stará brat Laco Červenák, desať rokov mu rytmicky kryje chrbát hráč na bicie nástroje Peter Krško a už päť rokov do kapelného kotla intenzívne prikladá aj huslista Stanislav Fakan.

Kapela pokrstí svoj nový album v domácom prostredí. Spolu s nimi sa na pódiu predstavia ich priatelia a známe zvolenské kapely: PANČUCHY ELENY HRÍBOVEJ a B & The Moneymakers. Celá paráda sa uskutoční v dome kultúry ŽSR na Sokolskej ulici 69 v piatok 12.júna so začiatkom o 19:30. Vstupenky sú k dispozícii v predpredaji v Informačnom centre mesta Zvolen na Nám. SNP 21/31.

Nový, v poradí štvrtý, rýdzo autorský album kapely Šibenica Frajerka (text a hudba Norbert Červeňák) svojou poctivosťou a filozofiou skalných fanúšikov nesklame. Je opäť originálnou inováciou bluesového vyjadrenia otvorenou širokému spektru hudobných vplyvov. Texty vznikali prevažne v období keď ich autor Norbert Červenák žil v charizmatickom a inšpiratívnom prostredí mesta Tábor. Sú realistickým a napriek tomu veselým obrazom toho čo ho tešilo či štvalo.

Album vyšiel pod labelom brnianskeho vydavateľstva Indie Scope, veľkou mierou však k jeho vydaniu dopomohli aj priatelia kapely a partneri. Originálny booklet má na svedomí Slávka Prevendarčíková.

šibenica frajerka