(ZVonline) KM | 22.2.2011

Kam za športom vo Zvolene?

Najvýznamnejšie športy v meste Zvolen sú hokej, volejbal, basketbal, futbal, tenis, kanoistika, karate a plutvové plávanie. Či už je to hokejový klub HKm Zvolen alebo futbalový MFK Lokomotíva Zvolen oba majú dlhú a bohatú históriu.

FUTBAL V našom meste máme k dispozícii letný štadión, náhradnú  tréningovú plochu, umelý trávnik – ihrisko malé aj veľké. Podmienky na rozvoj futbalu sú pomerne dobré o čom svedčí aj vysoký počet zaregistrovaných hráčov, ktorí sú zaradení do príslušnej  vekovej kategórie. Zaujímavé bude sledovať ako sa bude dariť tímu MFK Zvolen pod taktovkou trénera Milana Albrechta v nadchádzajúcich kolách jarnej časti. Na zvyšovaní kreditu zvolenského futbalu má nemalý podiel aj Oblastný futbalový zväz Zvolen, ktorý umožňuje presadiť sa mladým a ambicióznym rozhodcom a aj takýmto spôsobom ich zapojiť do futbalového kolotoča.

VOLEJBAL Priaznivci tohto športu majú možnosť navštevovať telocvičňu na 9.základnej škole na Západe a prejaviť tak priazeň zvolenským volejbalistom. Rozdelení sú do vekových kategórií: 1.liga muži (Stred) – zastúpenie máme hneď dvojnásobné: MVK Lokomotíva Zvolen, VPH Zvolen, starší žiaci,1.liga juniorky(východ). V kategórii ženy – 1.liga, extraliga  nemá Zvolen  zatiaľ zastúpenie, vzhľadom na veľkú konkurenciu a dlhodobú dominanciu tímov Slávia UK Bratislava, TU Košice, Pezinok a UKF Nitra. Ľudia, ktorí sa venujú plážovému volejbalu súťažne alebo len v rámci voľného času majú možnosť využiť jeden z najnavštevovanejších areálov pri Môťovskej priehrade športový areál Orlík, ktorý ponúka komplexné služby s ubytovaním, stravou a detským bazénom, zároveň 2 volejbalové ihriská  (na beach volejbal), 1 futbalové ihrisko na plážový futbal a tenisový kurt.

HOKEJ Pomerne najznámejší šport v stredoslovenskom regióne sa teší popularite už mnoho rokov. Oslavné chorály typu“ Sláva nám, sláva nám, my sme Zvolenčania, My si Zvolen nedáme, nedáme, to ho radšej zbúrame“, sa nesú zvolenským zimným štadiónom často. Po tom, čo tím HKm Zvolen získal v sezóne 2000/2001 extraligový titul s trénerom Ernestom Bokrošom, pod Pustým hradom sa každoročne odohrávajú súboje, kedy sa hráči snažia potešiť oko náročného zvolenského diváka a opäť získať vytúžený titul. Po mimoriadne úspešnej sezóne 1999/2000  bojoval Zvolen vždy len o tie najvyššie priečky a kvalitu potvrdil účasťou v troch finále a raz obsadili aj 3.miesto. Domovský stánok tímu HKm Zvolen, ktorý sa nachádza pod Pustým hradom  podstúpil rekonštrukciu. Výmena sedadiel, zakúpenie nových plaziem, nainštalovanie novej hracej kocky nad ľadovú plochu a kamier, zmenili vnútorný vzhľad štadiónu. V súčasnosti dochádza v klube k nástupu novej mladej generácie na čele s Michalom Chovanom, Marekom Ďalogom či Jurajom Valachom, a preto bude dôležité aby sme týchto mladých hráčov podporovali. Kapacita štadióna je 6390 miest a my dúfame, že tohto roku bude Play-off napínavé a zvolenskí fanúšikovia zaplnia halu a vytvoria tak výbornú atmosféru.

TENIS Biely šport má vo Zvolene naozaj kvalitné podmienky. Domáci či turisti môžu využiť širokú sieť športových areálov: Športový areál Orlík, EKOMA- multifunkčný areál v Sekierskej doline, Hotel Tenis, ktorý po renovácii plní funkciu vyhľadávaného tenisového areálu a spolu s bazénom, saunou a ubytovacími službami je zárukou kvality. V neďalekom okolí sa nachádza už aj spomínaný letný štadión na ktorom hráva tím MFK Lokomotíva Zvolen domáce zápasy, bowlingová dráha, skatepark a ponúka sa aj možnosť zahrať si paintball či squash.


Fotogaléria