V mesiaci marci sa v dňoch 1.- 3.03. 2013 sa konalo I. kolo World cupu CMAS v plutvovom plávaní, rýchlostnom potápaní a BF disciplínach v Maďarskom Egri a v dňoch 15.-17.03. 2013 II. kolo v Talianskom Lignano Sabbiodoro. Svetový pohár CMAS sa pláve ako súťaž družstiev juniorov, junioriek, žien a mužov, vyhodnocovaných samostatne, ale tiež aj ako celé družstvo všetkých kategórií spolu. KŠP Calypso Zvolen buduje nové a hlavne veľmi mladé, perspektívne juniorske družstvo len zo svojich odchovancov už dva roky a že sa mu to darí, bolo vidieť vo výsledkoch aj teraz v obidvoch pretekoch.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Do Maďarského Egru odišla výprava pod vedením trénera Ing. Vratislava Hastíka v zložení juniorov Kostúr Ján, Kostúr Samuel, Kmeťko Andrej, Kuzma Róbert, Žigmund Peter, Vajda Marek a najstaršieho Žlnku Petra a úplne nové družstvo junioriek v zložení Láskavá Alexandra, Odorová Beáta, Šimiaková Miroslava, Hrbáľová Ester a Sarvašová Katka a sprievodu niekoľkých fandiacich rodičov. V maďarskom Egri, na prekrásnej Bitskey Aladár – 50 metrovej krytej plavárni, z ktorej mimochodom vzor na výstavbu novej plavárne by si mohla vziať aj zvolenská radnica, sa zišlo celkove na štart zo 14 štátov a z 57 klubov celkove 318 športovcov pri 1026 štartoch. Veľa zúčastnených pretekárov už boli účastníci MS a ME juniorov a dospelých aj s medailovými umiestneniami v tomto športe a preto bolo na čo pozerať. Veď nie vždy sa dá na jedných pretekoch vidieť napríklad na 200 m PP pod 1:30 min. až 25 pretekárov.

pretekári Calypsa Zvolen sa vôbec nestratili, veď zo 40 štartov si urobili vo vynikajúcej atmosfére až 29 osobných rekordov. Najlepšie sa umiestnili štafety na 4 x 50 m BF a to hneď na medailových umiestneniach, pričom juniori Calypsa Zvolen získali strieborné medaile v zložení Žigmund P., Kostúr S., Kostúr J. a Kuzma R. a juniorky Calypsa Zvolen obsadili bronzovú priečku v zložení Láskavá A., Sarvašová K., Simiaková M. a Odorová B.

Do Talianskeho Lignano Sabbiodoro cestovala výprava Calypsa Zvolen v miernom oslabení. Družstvo bolo v zložení Kostúr J., Kostúr S., Kmeťko A., Žigmund P., Vajda M., Žlnka P., pričom namiesto Kuzmu R., ktorý sa zranil na tréningu ho zastúpil Sarvaš P. Z dievčat boli len Láskavá A., Šimiaková M. a Odorová B. Na skusy vycestovali aj ďalší pretekári a to Plavec P. a Kušík T., ktorý štartovali za B družstvo.

Výborná atmosféra pretekov pri účasti 48 klubov priniesla v súťaži juniorov prekvapenie, keď zvíťazili juniori Calypsa Zvolen s počtom bodov 452 pred Ruským regiónom Rostov 362 bodov a Lagúnou Nový Jičín s 310 bodmi. Dokonca medzi dospelými sa toto družstvo umiestnilo na vynikajúcom 10. mieste. O snahe juniorov uspieť čo najlepšie dokazuje znova plno osobných rekordov a dobrých umiestnení.

Z niektorých umiestnení:

štafeta 4 x 100 PP 1. Calypso Zvolen – Kmeťko, Žigmund, Vajda, Kostúr J., 3:09, 21

200 BF 5. Kostúr J., 1:56,24

400 PP 6. Kmeťko A., 3:48,57

100 BF 5. Kostúr J., 0:51,57

800 PP 4. Vajda M., 7:54,50, 5. Žlnka P., 8:18,60

Toto družstvo juniorov Calypsa Zvolen bude ešte štartovať vo svojej kategórii min. 2 roky.