Divadlo Jozefa Grehora Tajovského vo Zvolene už pozná mená víťazov diváckej ankety Motýľ. Naživo ich predstavilo v piatok 7. septembra počas otváracieho galavečera Motýľ 2018.

Každú divadelnú sezónu môžu diváci hlasovať za svoju najpopulárnejšiu herečku, herca a inscenáciu. Na začiatku sezóny sú slávnostne vyhlásené trojice favoritov a mená víťazov.

Galavečer Motýľ 2018 sa niesol v príjemnej, skoro až rodinnej atmosfére. Najpopulárnejšou herečkou sa stala Svetlana Sarvašová a najpopulárnejším hercom Michal Ďuriš. Za najpopulárnejšiu inscenáciu určili diváci veselohru Charleyho teta v réžii Martina Kákoša. Do ankety prišlo 820 platných hlasov a o niektorých výsledkoch rozhodovalo doslova pár hlasov.

Samotné Divadlo Jozefa Gregora Tajovského udelilo ešte ďalšie dve ocenenia. Putovnú Cenu Dobrý Motýľ prevzali tento rok vedúci organizačných úsekov DJGT: prevádzková manažérka Silvia Bábelová, umelecký šéf  Ján Halupka a technický manažér Miroslav Kováčik.

Mimoriadna Cena Čestný Motýľ bola tento rok udelená in memoriam herečke zakladateľskej generácie Márii Markovičovej. Táto Cena, ktorá vyjadruje aj vďaku predošlým generáciám tvorcov, bude vystavená vo foyer divadla a bude sa symbolicky vznášať nad celou jubilejnou sezónou.

Priaznivú odozvu u divákov mala aj prvá novinka sviatočnej sezóny. Je ňou unikátny nástenný divadelný kalendár zachytávajúci hercov v rôznych postavách na výnimočných miestach mesta Zvolen a okolia. Kalendár je na najbližších 16 mesiacov a poteší všetkých milovníkov umenia.

Opona zvolenského divadla je zdvihnutá. Najbližším podujatím je slávnostný galavečer k jubileu sedemdesiatich sezón DJGT v piatok 5. októbra. Prvou premiérou aktuálnej divadelnej sezóny sa stane legendárna detektívna hra Agathy Christie Pasca na myši v piatok 26. októbra. Pri príležitosti výročia sa diváci môžu tešiť aj na obsiahlu knihu o histórii divadla a na ďalšie novinky. V 70. sezóne sa tak bude aktívne prepájať minulosť so súčasnosťou, čo prispeje k znásobeniu divadelných zážitkov.