PR článok | 9.9.2018

Jednoduchá manipulácia s nadrozmerným nákladom

Vo firmách, ktoré vyrábajú nadrozmerné produkty, resp. na ich výrobu potrebujú materiál väčších rozmerov, je potrebná kvalitná manipulačná technika, ktorá nielenže zrýchli výrobný proces a expedíciu, ale chráni aj zdravie zamestnancov.

Skladacia rudla

Ak budete potrebovať premiestňovať škatule, balíky, či ťažké palety, bez manipulačnej techniky ich jednoducho nepremiestnite. Potrebujete k tomu niečo, na čo daný náklad naložíte a preveziete ho na požadované miesto. Na prevážanie takéhoto nákladu vám postačí kvalitná skladacia rudla. Ide o typ manipulačnej techniky, ktorý je vhodný najmä na prenášanie škatúľ, balíkov a ťažkých paliet. Konkrétne tie skladacie dokonca aj šetria priestor v sklade a vo výrobnej hale. Keď ich nepotrebujete, jednoducho ich zložíte a odložíte.

Ak podnikáte v oblasti gastronómie alebo prevádzkujete bar, skôr sa vám zídu pevnejšie hliníkové rudly, na ktorých môžete prenášať sudy s pivom.

Rudla na schody

Ak potrebujete prevážať ťažký náklad na poschodie a nemáte k dispozícii nákladný výťah, do ktorého by ste naložili ťažký náklad, budete potrebovať pevné rudly na schody. Od skladacích rudiel ich rozoznáte podľa koliesok. Tie určené na schody majú trojkolieska, ktoré majú uľahčiť manipuláciu s nákladom po schodoch, ale aj mimo schodiska. Majú väčšiu nosnosť – viac ako 200 kg.

Manipuláciu s ťažkým nákladom vám môže uľahčiť vyhľadávaná manipulačná technika, čiže rudly. Pri ich výbere si všímajte hlavne nosnosť. Rudlu nesmiete preťažiť nad limit. Riskovali by ste znehodnotenie rudly, ale aj ohrozenie vášho zdravia. Stačí si len vybrať tú, ktorá vám bude najviac vyhovovať. Okrem rudiel vám môžu pomôcť plošinové vozíky, ktoré spolu s rudlami patria k najpoužívanejšej manipulačnej technike.

Vyberte si spoľahlivého dodávateľa rudiel a plošinových vozíkov, ktoré vám majú uľahčiť manipuláciu s nadrozmerným tovarom a neriskujte zdravie svojich zamestnancov.