Horehronská kúpeľná obec Brusno bude aj tento rok lákať milovníkov muzikálu, šansónov, filmovej, divadelnej hudby či kabaretu. Už v sobotu 20. augusta sa zídu tradične na terase kúpeľného domu Poľana v Kúpeľoch Brusno, aby si naživo vychutnali melódie svojho srdca.

plagat A3 MF 2016 NETPod odborným dohľadom muzikanta Felixa Slováčka sa aj tento rok uskutoční už tradičný festival v Brusne. Vystúpia na ňom mnohé rešpektované osobnosti. Hlavnou hviezdou bude kráľ filmovej a muzikálovej hudby Vašo Patejdl. Svoju účasť potvrdili aj Mirka Partlová, Natália Hatalová, Milo Kráľ a mnohí ďalší. Celodenným programom na pódiu vás bude sprevádzať moderátor Radoslav Kuric.

Novinkou podujatia bude nultý ročník programu Brusway, ktorý bude prehliadkou najslávnejších melódií sovenských a svetových muzikálov. Pre inšpiráciu sa Ján Kubiš s klarinetistom Felixom Slováčkom dokonca vydal do Ameriky na Broadway. „Keď Američania môžu mať Broadway, my budeme mať Brusway. Pozreli sme si tu zopár muzikálov z ktorých budeme v budúcnosti určite čerpať,“ hovorí Ján Kubiš a Felix Slováček ho dopĺňa. „Ja som sa tam skôr sústreďoval na kostoly, kde to má pre mňa oveľa väčší náboj ako divadlo. Tam to funguje tak, že tridsať minút predtým, ako príde kazateľ, hrá kapela s osemdesiat členným zborom. A tisícpäťsto ľudí spieva a tancuje s nimi. Vždy, keď som v New Yorku si to idem pozrieť a stále mám z toho rovnakú husiu kožu,“ vyznal sa geniálny klarinetista, ktorý sa stal už tiež neodmysliteľnou súčasťou festivalu

Okrem nabitého hudobného a kultúrneho programu a tiež každoročných sprievodných podujatí bude tento rok v rámci festivalu zriadená aj expozícia osobných vecí Jozefa Bednárika. Nebudú tak chýbať jeho okuliare či neodmysliteľná taštička a šál, ktoré nosil na hrudi. Po prvýkrát od roku 1975 budú zároveň uverejnené fotografie Antona Šmotláka, ktoré zachytávajú Bednárikove herecké obdobie. Konkrétne ide o snímky z predstavenia Zabudnúť na Herostrata! vo vtedajšom Krajovom divadle v Nitre, kde mal Bednárik hlavnú úlohu, no predstavenie sa odohralo len jediný raz.

Muzikálový festival Jozefa Bednárika je na Slovensku jediný svojho druhu. Už deväť rokov prináša prehľad o súčasnej i minulej tvorbe prevažne muzikálových umelcov. Súčasťou festivalu bude opäť odovzdávanie ocenenia Brusnianska brusnica za prínos v muzikálovej tvorbe či odhalenie Tabule slávy.

Lístky na tohtoročný festival si môžete zakúpiť v predpredaji na www.ticketportal.sk, v kúpeľnom dome Poľana v Kúpeľoch Brusno alebo aj na mieste. Viac informácií môžete nájsť na našej webovej stránke www.muzikalovyfestival.sk.