TS SNG Zvolenský zámok (Mária Ťavodová) | 17.2.2016

Jeden projekt – tri pohľady, na Zvolenskom zámku

Slovenská národná galéria Zvolenský zámok v  roku 2016 pripravila sériu prednášok, ktoré budú približovať vybranú problematiku z oblasti histórie a umenia, z troch pohľadov.

jeden-projekt-tri-pohladyV stredu 24. februára 2016 o 18.00 h pozýva na podujatie Jeden projekt tri pohľady, ktorý odpovie na tak často formulované otázky: „Čo sa stalo s Kapitánskym domom?“ a „Prečo musela byť časť zámockých priestorov pre verejnosť uzavretá?“

Slovenská národná galéria sa od roku 2011 stala odborným garantom národného projektu Digitálna galéria, v rámci ktorého sa do novembra 2015 podarilo zdigitalizovať 100 100 umeleckých diel z 18 slovenských galérií.

V Kapitánskom dome Zvolenského zámku bolo vybudované špičkové digitalizačné pracovisko, ktoré návštevníkom priblíži prostredníctvom troch workshopov.

„Nahliadneme do práce reštaurátorského tímu, ukážeme si, ako sa digitalizujú 3D objekty a ako pracuje DTP operátor, ktorého úlohou je upravovať vytvorené obrazové predlohy. Spoločne sa pokúsime odpovedať na otázku, ako integrovať digitálne technológie do prostredia múzeí a galérií bez toho, aby sa narušila emócia, ktorú vyvolávajú originálne exponáty,“ uvádzajú organizátori z galérie.

Súčasťou podujatia je prehliadka digitalizačného pracoviska v Kapitánskom dome Zvolenského zámku.