Prvé teplé dni symbolizujúce príchod jari so sebou nesú potrebu starostlivosti o záhradu, ktorá sa pomaly začína prebúdzať. Nezáleží na tom, či máte obrovskú záhradu plnú všemožných stromov, či malú záhradku s jazierkom.

Každá záhrada si zaslúži správny prístup, aby mohla vyniknúť jej krása a splniť svoj účel. Či už chcete zelený trávnik, sadiť plodiny, alebo sa len potrebujete zbaviť buriny, neváhajte využiť pomoc odborníkov a dopriať svojej záhrade starostlivosť, akú si zaslúži po zimnom období.

Zbavte sa buriny bez zbytočnej námahy

S príchodom jari začína neutíchajúca potreba záhradných prác, ktoré trvajú hodiny. Prvou činnosťou, ktorá vás čaká, je jarné upratovanie. Opadané lístie, konáre a samozrejme burina. Odstraňovanie buriny je únavná a pracná činnosť. Náklady na profesionála, ktorý vám pomôže s odstránením buriny sú oveľa efektívnejšie, ako sa môže zdať. Profesionál vám totiž okrem samotnej práce zabezpečí aj odvoz odpadu. Výhodou je, že odborník postupuje tak, aby nepoškodil chcené rastlinky.

Jarné zastrihnutie pre správny rast a bohatú úrodu

Strihanie stromov ja ďalšou záhradnou prácou, ktorú je dôležité vykonať včas. Odstránenie vyschnutých či napadnutých konárov vám prinesie bujarejšiu a chutnejšiu úrodu. Niektoré druhy kôstkovíc či malvíc si priam vyžadujú jarnú rezbu. Presvetľovanie a omladzovacie rezy sa týkajú aj kríkov či živých plotov. Na podobné úkony vám môžu byť nápomocní naši experti, ktorí si poradia so zastrihávaním aj pílením stromov všetkých veľkostí a vy sa môžete bez obáv tešiť na to, ako budú vaše stromy a dreviny prosperovať.

Sadenie nechajte na profesionálov

Viete ktoré rastliny je vhodné sadiť na jar? Už od konca marca môžete začať s výsadbou niektorých druhov zeleniny, vrátane špenátu, hrachu či mrkvy. Cez Wilio si dokážete nájsť spoľahlivých odborníkov, ktorí vám s radosťou pomôžu vybrať tie správne druhy zeleniny a naučia vás vhodne postupovať pri sadení.

Neodmysliteľnou súčasťou jari sú aj pestrofarebné kvety. Už skorá jar nám prináša pohľad na kvitnúce narcisy, tulipány či hyacinty. Tieto kvety, zasadené na jeseň, vám spestria záhradu, keď na jar začínajú vykúkať spod zeme. Sú obľúbené aj preto, že ich pestovanie nie je náročné. Obohatiť vašu záhradu môžete napríklad gladiolami, ktoré sa sadia naopak na jar.

Zelený trávnik – pastva pre oči

Trávnik vydrží skutočne veľa a na zimné obdobie je zvyknutý. Revitalizácia je však to pravé, čo potrebuje. Ako mu teda dopriať vytúženú regeneráciu? Čas vám môžu ušetriť naši profesionáli z Wilio, ktorí využívajú vhodné nástroje a postupy. Kľúčovým krokom je prierez trávnika vertikutátorom, vďaka čomu trávnik začne opäť rásť. Vertikulátor odstráni nečistoty, trávnik prevzdušní, poskytne mu dostatočný prísun svetla a živín.

Naši spoľahliví odborníci z Wilio pomohli už stovkám spokojných zákazníkov. Pridajte sa k nim a doprajte svojej záhrade starostlivosť, akú si zaslúži.