Viac ako dva týždne do začiatku dlho očakávaného svetového šampionátu v hokeji, prípravy v plnom prúde, úspešná prestavba hokejovej haly v Bratislave a v slovenskom reprezentačnom tíme na poste brankárskej dvojky, zvolenský rodák Ján Lašák. Číta sa to výborne. Po tom čo náš zahraničný tréner oznámil definitívne nomináciu, bude Ján Lašák robiť náhradného brankára slovenskej jednotke Jaroslavovi Halákovi zo St. Louis.

Potvrdili sa tak špekulácie, že brankár Colorado Avalanche Peter Budaj nemá za sebou svoju najlepšiu sezónu a do kariet Jánovi Lašákovi zahrala aj výborná sezóna vo fínskom Jokerite Helsinki. Glan Hanlon sa vyjadril, že pardubický gólman najlepšie zapadne do tímu. Je to typ hráča, ktorý sa dokáže vyhecovať hlavne za podpory domáceho publika, čo sa na túto situáciu presne hodí. Spoluhráči ho majú radi a je to skvelý človek. Zavážili aj jeho skúsenosti z predchádzajúcich šampionátov keďže už vlastní kompletnú medailovú zbierku. Výber brankárov bol vzhľadom na veľkú konkurenciu naozaj náročný. Pozícia brankárskej trojky zatiaľ nie je známa, rozhodne sa v najbližších dňoch. O miesto brankárskej trojky sa bude uchádzať Július Hudáček a Peter Hamerlík.

Peter Budaj situáciu pochopil, aj keď chcel svoju krajinu reprezentovať. Nie je zranený, ale akceptuje rozhodnutie nášho kormidelníka. Slovenská hokejová reprezentácia sa najbližšie predstaví v dvojzápase so Švédskom. Stretnutia sú naplánované na 13. a 15. apríla v Košiciach  a Ján Lašák si môže užiť miesto v bránke ako jednotka