Kameň patrí k obľúbeným materiálom aj v prípade, že sa zameriame na interiér domácností. Vyniká svojim nadčasovým dizajnom, ktorý sa hodí do interiérov mnohých štýlov a taktiež svojimi vlastnosťami, ktoré ho predurčujú na rôznorodé použitie. A práve o niektorých možnostiach využitia kameňa v interiéri si teraz niečo povieme.

Kuchyňa

Jedným z najčastejších spôsobov využitia kameňa v interiéri sú kuchynské pracovné dosky. Veď sa zamyslite aké vlastnosti by ste požadovali od naozaj kvalitnej kuchynskej pracovnej dosky? V prvom rade určite tvrdosť a odolnosť. A práve to sú vlastnosti, ktoré má kameň a pracovné dosky z neho vyrobené. Pridajte si nadčasový dizajn a máte kuchynskú pracovnú dosku, ktorá vydrží dlhé roky po funkčnej aj estetickej stránke.

Zladiť s kuchynskou pracovnou doskou však môžete napríklad aj jedálenský stôl. Či už kamennou vrchnou doskou stola, alebo tak, že si dáte celý stôl vyrobiť z rovnakého kameňa ako aj pracovnú dosku. Ak milujete interiéry, v ktorých všetko pekne ladí, je to niečo pre vás. Samozrejme, použitie kameňa nie je limitované výlučne na jedálenské stoly.

Obývacia izba a kúpeľňa

Kamennú dosku môže mať napríklad aj konferenčný stolík v obývačke, ale viete, kde ešte v obývacej izbe nájde kameň uplatnenie? V rodinných domoch s krbom. Ak hľadáte materiál na luxusný obklad krbu, ďalej nehľadajte a rozhodnite sa pre kameň. Na obkladový materiál okolo krbu sú kladené vysoké nároky a kameň ich hravo spĺňa. A so spomínaným konferenčným stolíkom sa vám opäť otvárajú možnosti zladiť dizajn viacerých prvkov.

Aj keď tým nevyčerpáme všetky možnosti využitia kameňa v interiéri, uvedieme náš posledný typ. Presuňme sa do kúpeľne, keďže tu je možností, ako využiť kameň, naozaj neúrekom. Umývadlová doska, dlažba, obklad, poličky, to je len niekoľko možností. Ak sa vám kameň v interiéri páči, v dobrom kamenárstve vám určite navrhnú aj ďalšie riešenia.