TS BBSK (Lenka Štepáneková), upravené | 27.4.2020

Informácie o fungovaní inštitúcií v čase koronakrízy nájdu ľudia na prehľadných mapách

Mesto Banská Bystrica a Banskobystrický samosprávny kraj spúšťajú informačnú platformu pre obyvateľov stredoslovenského regiónu. Záujemcovia nájdu vďaka novým webovým portálom informácie o dostupnosti lekární, zdravotníckych zariadení, zariadení sociálnych služieb, škôl, internátov či školských zariadení prehľadne na jednom mieste.

Nové internetové stránky poskytujú aktuálny prehľad o dostupnosti kľúčových inštitúcií i ďalšie informácie v súvislosti s ochorením COVID-19. Informácie sústredené na jednom mieste ľudia ocenia najmä v procese uvoľňovania krízových opatrení, keď sa budú otváracie hodiny postupne meniť a pribúdať ďalšie otvorené služby.

V prípade, že vás zaujímajú informácie priamo z mesta Banská Bystrica, kliknite na nasledujúci odkaz, pre informácie z iných okresov banskobystrického regiónu, prejdite na túto stránku. Nové informačné kanály okrem iného pripomínajú, ako sa správať počas koronavírusového obdobia. Zároveň sú na webe dostupné odporúčania, čo robiť a kam sa obrátiť, ak má niekto symptómy alebo podozrenie, že je nakazený.

„Keď nás oslovilo mesto Banská Bystrica, veľmi radi sme sa k tejto iniciatíve pripojili a rozšírili ju na celý kraj. Je dôležité, aby obyvatelia našli všetky dôležité informácie prehľadne a na jednom mieste,“ hovorí predseda BBSK Ján Lunter s tým, že úlohou tímu župných analytikov bola príprava dát, nastavenie procesu ich získavania a ich aktualizácia. „Postupne chceme dopĺňať ďalšie služby, ak majú samosprávy v kraji záujem pridávať svoje dáta na mapu, budeme radi spolupracovať,“ dopĺňa Lunter.

Oba webové portály zároveň ponúkajú odkazy na dôležité mapové aplikácie zo Slovenska a zo zahraničia venované problematike pandémie koronavírusu. Návštevník sa môže dozvedieť o tom, ako sa šíri ochorenie napríklad v Taliansku či v Spojených štátoch amerických.