PR článok | 25.9.2019

Huawei: ako sa zrodil jeden z najväčších hráčov na trhu?

Huawei patrí medzi najväčšie spoločnosti v oblasti telekomunikácií na svete.  Zamestnáva 180 000 ľudí vo viac ako 170 krajinách.

Je lídrom na trhu v Číne a mnohých krajinách Európy, Ázie a Afriky. Viac ako 3 miliardy ľudí používa produkty a služby spoločnosti Huawei na telefonovanie, posielanie SMS alebo surfovanie po internete. Ako sa rodilo toto impérium a aké benefity nám dnes prináša?

Kto je vlastníkom Huawei?

Huawei je súkromná spoločnosť, tak ako mnohé iné. Zaujímavý je fakt, že je úplne vlastnená jej zamestnancami. Prostredníctvom Zväzu spoločnosti Huawei Investment & Holding Co., Ltd. implementujeme program zamestnaneckých podielov, ktorý zahŕňa 96 768 akcionárov, pričom všetci sú zamestnancami spoločnosti Huawei. Žiadna vláda ani externá organizácia nevlastnia akcie v spoločnosti Huawei. Zamestnanci tak vidia, že na nich firme záleží a zároveň sú motivovaní do lepších výkonov, keďže sa priamo podieľajú na raste profitov spoločnosti

Zdroj: bigstockphoto.com

Kedy prišiel na trh prvý telefón od Huawei?

V júli 2003 spoločnosť Huawei založila svoje oddelenie telefónov. Netrvalo jej ani rok, kým dodala svoj prvý telefón – Huawei C300. Prvý telefón od Huawei ktorý podporoval sieť 3G bol U626 a svetlo sveta uzrel v júni 2005. V roku 2006 spoločnosť Huawei uviedla na trh prvý telefón 3G značky Vodafone – V710. U8220 bol prvý smartfón pre Android od spoločnosti Huawei a bol predstavený v MWC 2009.

Odvtedy ako by sa s vývoj telefónov začal pohybovať v inom časopriestore. Huawei každoročne predstavuje novinky, ktoré prekonávajú zabehnuté štandardy v oblasti technológií a posúvajú celé odvetvie na vyššiu úroveň. Všetko ale prináša svoju daň. Kým prvé telefóny boli vyrobené z odolných plastov a mali relatívne jednoduchú, no odolnú konštrukciu, novšie telefóny sú presným opakom. Sofistikované technológie sú obalené v krehkých materiáloch, medzi ktoré patrí napr. sklo. Rovnako je tomu aj pri špičkovom modeli P20 lite. Používajte  preto ochranné kryty na huawei P20 lite, ktorých je na trhu neúrekom. Už obyčajný plastový či silikónový obal dokáže váš telefón v prípade pádu ochrániť.