O šetrení v rôznych segmentoch počúvame takmer stále a o to viac od vypuknutia pandémie, ktorá dala a v mnohých prípadoch stále dáva, zabrať ekonomikám všetkých štátov. Minimálne u nás boli asi najviac postihnuté gastro a hoteliérstvo.

Najlepšia investícia je taká, ktorá sa vám vráti

Aj keď aktuálne u nás naberá na obrátkach tretia vlna pandémie, zatiaľ sa zdá, že opatrenia zo strany štátu budú pre ubytovacie zariadenia a prevádzky milosrdnejšie, ako tomu bolo pred rokom. A pokiaľ máte za sebou očkovanie, v nedávnej dobe ste COVID-19 prekonali alebo máte aktuálny test, nemali by ste mať problém si užiť pobyt vo vašom obľúbenom hoteli.

Majitelia hotelov sa tak (aspoň zatiaľ) nemusia obávať o to, že by ostali bez príjmov, ktoré im plynú z poskytovania ubytovacích služieb. To otvára dvere aj rekonštrukciám, ktoré sú nutnosťou ak má hotel držať krok s konkurenciou, ktorá je hlavne v turisticky vyhľadávaných lokalitách obrovská.

Našťastie existujú rekonštrukcie, ktoré nielen zvýšia komfort hosťom a atraktivitu hotela, ale v konečnom dôsledku aj ušetria prevádzkové náklady. Jednou z takýchto rekonštrukcií je aj moderné LED osvetlenie hotelov.

Moderné osvetlenie je praktické a zároveň dokáže razantným spôsobom znížiť náklady

LED osvetlenie dodá každému hotelu moderný vzhľad a nielen to. Podstatne efektívnejšie osvieti hotelové priestory, čo návštevníci hotela určite ocenia. A izby, či apartmány môžu byť dokonca vybavené svietidlami, ktorých intenzitu svietenia a teplotu svetla si budú môcť hostia nastaviť podľa svojho vkusu.

Hotel, to však nie je len interiér, ale aj parkovisko. V súčasnosti už zrejme väčšina hostí chodí na pobyty vlastným autom a tak sa dá očakávať, že počas sezóny budú hotelové parkoviská „na prasknutie“. Preto je pre každý hotel dôležité aj dostatočné osvetlenie parkoviska. Tu sa dá taktiež využiť LED technológia, ktorá nielen dokonale osvetlí parkovisko, aby nedochádzalo k zbytočným kolíziám, ale zároveň aj výrazne zníži náklady na svietenie.