Poznáme to asi všetci, s príchodom leta ortuť teplomera neraz atakuje 40 stupňov, čo nám všetkým dá niekedy poriadne zabrať. Tí šťastnejší majú doma klimatizáciu, no ale čo my ostatní? Vďaka dokorán pootváraným oknám síce neraz dosiahneme vytúžený prievan, často však vpúšťame aj okrem príjemného osvieženia aj nezvaných hostí. Reč je rôznych druhoch hmyzu. Ako sa ho zbaviť?

Aj vám sa zdá, že sa to u vás doma doslova hemží všakovakým hmyzom? Tak vedzte, že v tom vôbec nie ste sami. Reč pritom nie je len o komároch a muchách, ktoré nám vedia pekne znepríjemniť život. Možno ste to nevedeli, ale najviac hmyzu sa dostáva do našich príbytkov najmä večer, kedy ich priláka svetlo lampy. Tu sa hmyz delí do dvoch skupín.

V tej prvej nájdete hmyz, ktorý niečo prilákalo, najčastejšie svetlo. A potom je tu hmyz, ktorý prichádza do našich domovov preto, lebo má na to nejaký dôvod. Poďme sa na to pozrieť zblízka.

Komáre

Vedeli ste, že krv nám saje len samička tohto nepopulárneho hmyzu? Samčeka živia len ovocné šťavy a o vašu krv nemá najmenší záujem.  Ak sa chcete tohto nepríjemného hmyzu zbaviť, vsadiť môžete nielen na repelenty, ale aj na samotnú prírodu. Levanduľa, citrónová tráva či mäta komárom totiž tak veľmi smrdí, že sa vášmu domovu oblúkom vyhnú.

Muchy

Muchy v našich obydliach nie sú žiadnou raritou. Poznáme to všetci, dnu sa dostanú aj cez tú najmenšiu škáru, ale von ich nedostaneme ani cez otvorený balkón. Najúčinnejšie sa ich pritom viete zbaviť práve vďaka lepiacej mucholapke,

Včela, osa či sršeň

Ak existuje hmyz, ktorý je ešte o niečo menej populárny, ako samotné komáre, je ním práve včela, osa, čmeliak či sršeň. K ich popichaniu síce dochádza menej často ako tomu je pri komároch, pichnutie si však rozhodne zapamätáte. Je totiž mimoriadne bolestivé, pre mnohých alergikov dokonca život ohrozujúce.

Včely nám prinášajú veľa úžitku, zabíjať by ste ich preto rozhodne nemali. Nie je žiadnym tajomstvom, že osy priťahujú sladené nápoje. Ak sa ich teda chcete zbaviť menej drasticky, stačí ak umiestnite nádobu s medom niekde na koniec záhrady a mali by ste mať pokoj. Ak však toto nezaberá, použiť by ste mali chémiu. Kvalitné prostriedky proti hmyzu nájdete aj v online drogérii myaustria.sk.

Mravce

Ďalším z obávaných nepriateľov v našej domácnosti sú mravce. Ten, koho spolubývajúcimi už raz boli, by nám určite vedel rozprávať, aké je ťažké sa ich zbaviť. V byte si totiž dokonale vedia vybudovať celé kolónie, ktoré sú spravidla ukryté na tých najmenej dostupných miestach.  Cesta k ich likvidácií možno bude o čosi náročnejšia, rozhodne však nie nereálna. Snažte sa vypátrať miesto, odkiaľ tieto malé potvorky vyliezajú, a potrite ho mentolovou zubnou pastou. Za nás je ale určite účinnejšie zakúpiť s i kvalitný prípravok proti mravcom, s ktorým máte 100% výsledky.

Chrústy

Ako iste dobre viete, chrústy lietajú najmä za súmraku a čo sa týka dospelých jedincov, tie u vás dlho nepobudnú. Ak aj priletia, tak veľmi rýchlo zasa odletia. Problémom sú ale napríklad ich larvy, ktoré vedia naklásť do vašich kvetináčov. Odporúča sa preto hlinu na čas prekryť hrubšou vrstvou látky.

Šváb

Máte doma šváby? Tak to máte veľký problém. Taký šváb napríklad skonzumuje úplne všetko. Sklameme vás, ale v tomto prípade musíte ponechať túto úlohu na odborníkov, lebo sami sa ich tak ľahko nezbavíte.