Hokejisti HKM Zvolen vycestovali na 11. kolo hokejovej Tipos extraligy až do metropoly východu, kde si zmerali sily s košickými oceliarmi. Povzbudení sériou piatich víťazstiev chceli uspieť aj proti Košiciam, domáci však boli proti a napokon sa radovali zo zisku všetkých troch bodov.

Po obojstranne opatrnejšom úvode gólovo udreli ako prví hostia. Paršin v útočnom pásme uvoľnil Tanseyho a ten strelou nad Rahmovo rameno otvoril skóre – 1:0. V 6. minúte Török z trestnej lavice sledoval ako sa jeho spoluhráči ubránili oslabeniu a po návrate na ľad prestrelil Riečického – 1:1. Po viacerých streleckých pokusoch na oboch stranách išli do vedenia opäť Košičania. V 12. minúte Bartánus uplatnil dôraz na hranici bránkoviska po tom ako McPherson nahodil puk – 2:1.

Na hernej pohode domácich pridal gól Slováka, ktorý v 21. minúte strelou bez prípravy prekonal Rahma – 2:1. Druhá tretina síce priniesla vyrovnaný hokej, no navrch v nej mali domáci. Tí sa bez väčších problémov ubránili dvom oslabeniam, naopak, viackrát zovreli súpera v jeho pásme a v 34. minúte zvýšili náskok. Saucermanovu prihrávku využil Tansey, ktorý druhýkrát v zápase prestrelil Rahma – 4:1.

Zvolenčania sa vrátili do zápasu v presilovke v 46. minúte. Už po 5 sekundách ju strelou od modrej čiary využil obranca Roy – 4:2. Hostia vycítili šancu, zvýšili obrátky v ofenzívnom snažení a častejšie zamestnávali brankára Riečického. V 57. minúte chceli zvýšiť šance na skórovanie hrou bez brankára, ale už po 5 sekundách Deyl poslal puk do prázdnej bránky – 5:2. V 60. minúte sa Košičania dostali k presilovke, ktorú strelou spomedzi kruhov využil Klhůfek – 6:2.

Tipos extraliga – 11. kolo – 24.10.2021 – Košice

HC Košice 6:2 HKM Zvolen (2:1, 2:0, 2:1)

Góly: 4. Tansey (Paršin, Chovan), 12. McPheson (Slovák, Saucerman), 21. Slovák (McPherson, Šedivý), 34. Tansey (Saucerman, McPherson), 57. Deyl (McPherson), 60. Klhůfek (Chovan, Paršin) – 7. Török (Leskinen, Marcinek), 46. Roy (Krieger)

HC Košice: Riečický (Košarišťan) — Saucerman, Šedivý, Tansey, Deyl, Romančík, Cibák, Jacko — Bartánus, Slovák, McPherson — Pereskokov, Chovan, Paršin — Belluš, Klhůfek, Lapšanský — Milý, Havrila, Jokeľ

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Barcík, Ďuriš — Jedlička, Mikúš, Zuzin — Török, Krieger, Ully — Saracino, Marcinek, Leskinen — Chlepčok, Gubančok, Csányi