Hokejisti HKM Zvolen vyšli bodovo naprázdno prvýkrát po štyroch zápasoch. V Trenčíne v tretej tretine tesne viedli, ale potom inkasovali dvakrát v dlhom oslabení.

Skóre piatkového stretnutia 46. kola Tipos extraligy otvorili rytieri, keď sa z dorážky po strele Dávida Mudráka presadil Matej Kašlík – 0:1. V prvej tretine zaujala aj šanca Patrika Marcineka, ktorý sa individuálne dostal do samostatného nájazdu, ale brankára Dukly Connora Lacouvéeho neprekonal ani nadvakrát.

Domáci vyrovnali na 1:1 v 30. minúte, keď v závere presilovky hostí získal puk Jozef Baláž, ktorý išiel do samostatného úniku, obišiel aj brankára Jakea Kupskyho a zasunul puk do brány.

Hráči Zvolena si prinavrátili vedenie v presilovke. V 46. minúte vystrelil od modrej čiary Cole Hults a aj vďaka cloneniu Radovana Bondru skončil puk v sieti – 1:2. Po krvavom faule Mudráka na Mateja Giľáka z polovice 54. minúty však malo mužstvo Trenčína k dispozícii 5-minútovú presilovú hru. Domáci v nej otočili zápas vo svoj prospech. Na 2:2 vyrovnal zľava do odkrytej brány Jonathan Charbonneau a o víťazný gól sa postaral z dorážky Šimon Petráš.

Zverencov Jamieho Russela čaká v posledných štyroch kolách základnej časti tuhý boj o účasť v prvej šestke, teda priamy postup do štvrťfinále play-off. Siedma Banská Bystrica sa na nich bodovo dotiahla.

Tipos extraliga – 46. kolo – piatok 23.02.2024, 18.00 h – ZŠ Pavla Demitru, Trenčín

HK Dukla Trenčín – HKM Zvolen 3:2 (0:1, 1:0, 2:1)

Góly a asistencie: 30. Baláž, 56. Charbonneau (Conway, Petrovický), 57. Š. Petráš (Eriksson Immo, Pietroniro) – 17. Kašlík (Mudrák, C. Hults), 46. C. Hults (Lukosevicius, M. Hults). Presilovky: 2/7 – 1/2. Rozhodovali: Výleta, Štefik – Hercog, Junek. Diváci: 2471.

Zostava HK Dukla Trenčín: Lacouvée (Borák) – Kielb, Pietroniro, Petrovický, Starosta (A), Hlaváč, M. Hudec, Kupec – Š. Petráš, Baláž, Erikkson Immo – Ahl (C), Conway, Charbonneau – Sloboda, Sojčík (A), Giľák – Krajčovič, Mikúš, Škvarek.
Tréneri: B. Radivojevič a M. Bartovič.

Zostava HKM Zvolen: Kupsky (Trenčan) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Andersson, Hain, Sládok (C) – Hecl, M. Hults, Lukosevicius – Kašlík, Fortin, Kolenič – Zuzin (A), Šiška, Bondra – Csányi, Marcinek.
Tréner: J. Russel.