Zvolenskí hokejisti vycestovali v piatkovom 22. kole Tipos extraligy až do Košíc, kde si zmerali sily proti domácim „oceliarom“. V šlágri kola sa zrodilo víťazstvo obhajcov prvenstva, ktorí sa tak aj naďalej držia v tesnej blízkosti čela tabuľky.

Rytieri mali úvodnú desaťminútovku ako zo sna. Vedenia sa ujali už 5. minúte, gólu Kriegera predchádzala strela Kubku bezprostredne po vhadzovaní v útočnom pásme. O minútu pridali hráči Zvolena ďalší gól, na 2:0 z ich pohľadu zvyšoval Saracino. „Oceliari“ síce mohli znížiť v početnej výhode, tú však nevyužili, a tak trestali hokejisti spod Pustého hradu. Na rozdiel troch gólov upravoval obranca Roy, ktorý zúžitkoval dobrú prihrávku Saracina. Košickým hokejistom sa predsa podarilo presadiť ešte v úvodnom dejstve, na 1:3 upravoval v 12. minúte skúsený Klhůfek. Blízko zníženia bol aj Mrázik, no jeho bekendový pokus stroskotal na Rahmovi.

Prostredná časť hry veľa vzrušenia nepriniesla, na výraznejšiu príležitosť sa čakalo až do 33. minúty. V prečíslení sa ocitli Török s Csányim, druhý menovaný však nedokázal prekonať Košarišťana v bráne Košíc. Zhruba o pol minúty však boli v príležitosti domáci, Lapšanský však v obrovskej šanci neprekonal Rahma, ktorý už bol na ľade. „Oceliari“ mali pred koncom tretiny k dispozícii presilovú hru, nič z nej však nevyťažili a diváci pri televíznych obrazovkách gól v druhej tretine nevideli.

Na začiatku 42. minúty bol v príležitosti Chovan, ten však zrejme zbytočne prihrával Rogoňovi a celá šanca išla do stratena. Oceliari mali následne dobré pasáže, no väčšia šanca prišla až v 48. minúte po strele Snuggereda. Krátko na to sa domáci ocitli na ľade šiesti, čo ich vyviedlo z tempa a hosťujúci Zvolenčania kontrolovali priebeh zvyšnej časti hry. Košičania sa pomerne skoro odhodlali k hre bez brankára, to však želaný efekt neprinieslo. Naopak, za hostí zvyšoval gólom do prázdnej brány Zuzin, ktorý tak stanovil konečné skóre na 4:1 v prospech hostí zo Zvolena.

Tipos extraliga – 22. kolo – 3.12.2021 – Košice

HC Košice – HKM Zvolen 1:4 (1:3, 0:0, 0:1)

Góly: 12. Klhůfek (Pereskokov, McPherson) – 5. Krieger (Kubka, Pierog), 6. Saracino (Meliško, Roy), 11. Roy (Saracino, Stupka), 59. Zuzin (Jedlička). Rozhodovali: Stano, Fridrich — Šoltés, Gegáň

HC Košice: Košarišťan (Jurčák) — Saucerman, Snuggerud, Tansey, Šedivý, Deyl, Cibák, Štec — Pereskokov, McPherson, Klhůfek — Rogoň, Chovan, Paršin — Lapšanský, Slovák, Mrázik — Mlý, Havrila, Jokeľ

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) — Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško, Barcík, Chlepčok — Jedlička, Viedenský, Zuzin — Pierog, Krieger, Leskinen — Saracino, Mikúš, Stupka — Török, Marcinek, Csányi