Hokejistom HKM Zvolen sa v prvom zápase štvrťfinálovej série na ľade Michaloviec nepodarilo skórovať. Domáci favorit zvíťazil pohodlne.

Po postupe cez Liptovský Mikuláš čelia rytieri druhému celku tabuľky Tipos extraligy po základnej časti. Domáci otvorili skóre v 9. minúte, keď Marek Valach prihral Dávidovi Bucovi, ktorý vystrelil z prvej presne – 1:0. Líšky sa radovali z druhého gólu v 12. minúte. Mathew Santos získal puk v obrannom pásme a dostal sa až pred bránu hostí. Najprv trafil žŕdku, ale potom spoza brány šikovne zakončil a Jake Kupsky si puk korčuľou zrazil za bránkovú čiaru.

Aj v druhej tretine sa hráčom Michaloviec podarilo skórovať dvakrát. Na 3:0 zvýšili dokonca v oslabení, keď Buc získal v 29. minúte puk pre Jakuba Suju, ktorý prekonal brankára Zvolena. Na 4:0 zvýšil po prihrávke od Matúša Paločka za bránou Josh Wilkins, ktorý si nakorčuľoval pred bránu a vo vyloženej šanci sa nemýlil.

Do tretej tretiny nastúpili zverenci Jamieho Russela so zmenou v bráne, keď Kupskyho nahradil Adam Trenčan. Ten inkasoval už v 42. minúte, keď na konečných 5:0 zvýšil Radovan Puliš do odkrytej brány po prihrávke Suju. Záver duelu ešte okorenila bitka Senu Acolasteho s Jaridom Lukoseviciusom. Hokejisti HKM michalovskú Duklu v prvom štvrťfinále nepotrápili, ale nič nie je pre nich stratené. Šancu na vyrovnanie série majú už vo štvrtok 21. marca. Zápas začne opäť o 18.00 h a odvysiela ho stanica Sport 1.

Tipos extraliga – štvrťfinále play-off – 1. zápas – streda 20.03.2024, 18.00 h – Michalovce

HK Dukla Ingema Michalovce – HKM Zvolen 5:0 (2:0, 2:0, 1:0)

Góly a asistencie: 9. Buc (Valach, Kabáč), 12. Santos, 29. Suja (Buc, Bodák), 35. J. Wilkins (Paločko), 42. Puliš (Suja, Bodák). Rozhodovali: Snášel, J. Konc ml. – Bogdaň, Ordzovenský. Presilovky: 0/3 – 0/7. Diváci: 2985. Stav série: 1:0 (na 4 víťazstvá).

Zostava Michalovce: Škorvánek – Bindulis, Acolatse, Cibák, Drgoň, Michalčin, Bodák – Santos, Newton, Daugavinš (C) – J. Wilkins, Heard, Paločko – Puliš, Suja (A), M. Valach – Vašaš, Buc (A), Kabáč.
Tréner: T. Valtonen.

Zostava Zvolen: Kupsky (41. Trenčan) – C. Hults, Mudrák (A), Rauhauser, Gachulinec, Sládok (C), Hain – Fortin, M. Hults, Lukosevicius – Zuzin (A), Viedenský, Marcinek – Hecl, Šiška, Kašlík – Csányi, Gábor, Kolenič.
Tréner: J. Russel.