Hokejisti Zvolena privítali v 23. kole Tipos extraligy na svojom ľade nováčika zo Spišskej Novej Vsi. V gólovej prestrelke sa zrodilo nečakané víťazstvo hostí, ktorí o všetkom rozhodli v záverečnom dejstve.

Úvod do zápasu vyšiel Spišiakom, ktorí sa ujali vedenia počas presilovej hry v 2. minúte. Na konci gólovej akcie bol Beaudry a poslal tak nováčika do výhody. Na začiatku štvrtej minúty mohli Zvolenčania vyrovnať v krátkej početnej výhode o dvoch hráčov, tá im však príliš nevyšla. Podobnú príležitosť na vyrovnanie mali hokejisti Zvolena aj v 9. minúte, boli to však paradoxne hostia, ktorí mohli po jednom z prečíslení pridať ďalší gól. Domáci sa dočkali v 13. minúte, Kubka si na strelu od modrej počkal, jeho pokus usmernil za chrbát Melicherčíka šikovným tečom Jedlička a bolo 1:1. Ďalší rozruch prišiel o 2 minúty na to, Zvolenčania sa po jednej zo situácii dožadovali gólu, všetko skúmali aj videorozhodcovia, no stav napokon ostal nezmenený. Skóre sa menilo až v 18. minúte, Giľák priam vyzval ku gólu Salitura a ten upratal puk do Rahmovej brány.

Na začiatku druhej tretiny dohrávali hostia presilovú hru po vylúčení Hraška z 19. minúty a po vypršaní trestu prišiel gól Spišiakov, ktorí zásluhou Majdana išli do dvojgólového vedenia. Góly v sieti Zvolena viseli vo vzduchu aj pri strele Beaudryho, ktorá skončila na tyčke a taktiež aj pri prečíslení, ktoré takmer skončilo vlastným gólom Leskinena. Na to síce prišli pasáže zvolenských hokejistov, ktorí bojovali o zníženie, mali aj viac striel, ale prišiel krutý trest hostí. V 32. minúte to už naozaj bolo 1:4, Salituro oplatil výbornú prihrávku Giľákovi a Spišská Nová Ves viedla u obhajcov titulu už o tri góly. Zvolenčanov vrátil do zápasu Roy a po ňom aj Leskinen, v oboch prípadoch sa zverencom trénera Oremusa podarilo využiť ponúknuté presilové hry. V závere druhého dejstva mali oba tímy výbornú príležitosť, na strane domácich sa v úniku počas oslabenia ocitol Pierog, na strane hostí mohol zvyšovať Beaudry.

V 43. minúte sa takmer podarilo Zvolenu vyrovnať, gól mal na hokejke Mikúš, jeho strelu však pekným zákrokom zlikvidoval Melicherčík. Krátko na to sa nechal vylúčiť Giľák a to opäť gólovo potrestali hráči Zvolena, na 4:4 vyrovnával po dorážke Jedlička. Domáci sa ocitali na koni, no prišiel nečakaný úder Spišiakov, ktorí sa v 48. minúte opäť ocitli vo vedení. Prsty v tom mal opäť aktívny útok hostí vedený Saliturom, ktorý založil gólovú akciu. Na jej konci bol opäť Matej Giľák, ktorému predtým ešte posunul puk Majdan. Spišiaci následne kúskovali hru a neumožňovali Zvolenu väčší nápor, to sa však začalo meniť s blížiacim sa koncom stretnutia. Dve a pol minúty pred záverečnou sirénou prišlo k odvolaniu Rahma, napokon však prišlo zaváhanie Zuzina, ktoré potrestal gólom na 4:6 fínsky útočník Kuru. Tento gól zároveň uzatvoril skóre zápasu, v ktorom Zvolen trochu prekvapivo podľahol nováčikovi zo Spišskej Novej Vsi.

Tipos extraliga – 23. kolo – 5.12.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HK Spišská Nová Ves 4:6 (1:2, 2:2, 1:2)

Góly: 13. Jedlička (Kubka, Hraško), 34. Roy (Viedenský), 36. Leskinen (Roy, Krieger), 44. Jedlička (Kotvan, Mikúš) – 2. Beaudry (Tyczynski, Atwal), 18. Salituro (Giľák, Beaudry), 21. Majdan (Salituro), 32. Giľák (Salituro), 48. Giľák (Majdan, Salituro), 59. Kuru (Nieminen). Rozhodovali: Novák, Smrek – Bogdaň, Frimmel (video – Mihálik)

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško (A), Kubka (A), S. Barcík – Zuzin (C), Viedenský, Jedlička – Leskinen, Krieger, Pierog – Stupka, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Török – Chlepčok

HK Spišská Nová Ves: Melicherčík (Surák) – Atwal, Petgrave, Romaňák, Beaudry, Malina, Ordzovenský (A), Chatrnúch – Majdan, Salituro, Giľák – Nieminen, Kuru, Rapáč (C) – Hamráček, Tyczynski, Ščurko – Tomala, Vartovník (A), Vrábeľ