Hokejisti HKM Zvolen nastúpili počas nedele už na 42. kolo hokejovej Tipos extraligy. K úradujúcim šampiónom zavítali hráči Nových Zámkov a domáci hokejisti si výhrou upevnili postavenie na čele tabuľky.

Domáci sa dostali do vedenia po polovici prvej tretiny, keď sa Jedlička zmocnil odrazeného puku, obkorčuľoval hosťujúceho brankára Bakalu a do odkrytej časti siete otvoril skóre.

Náskok zdvojnásobil v 26. minúte kapitán Puliš, ktorý úspešne zakončil prečíslenie dvoch na jedného po prihrávke Viedenského. Nové Zámky sa ani po tomto inkasovaní nevzdali, v 35. minúte znížil Ondrušek a 58 sekúnd pred druhou sirénou vyrovnal v presilovej hre Afanasjev.

Zo strany hostí to však bolo všetko a Zvolenčania o svojom triumfe rozhodli v tretej tretine. Víťazný gól strelil Saracino v 45. minúte, poistky pridali Krieger a svojím druhým zásahom v zápase aj Puliš.

Tipos extraliga – zápas 42. kola – 27.2.2022 – Zvolen

HKM Zvolen – HC Nové Zámky 5:2 (1:0, 1:2, 3:0)

Góly: 11. Jedlička (Kubka, J. Mikúš), 26. Puliš (Viedenský, Zuzin), 45. Saracino (Sládok), 48. Krieger (Jedlička, Saracino), 53. Puliš (Kotvan, Zuzin) – 35. Ondrušek (Varga), 40. Afanasjev (Ahlholm, Števuliak). Rozhodovali: D. Konc st., Krajčík – Kacej, Hercog, vylúčení: 5:3, presilovky: 0:1, oslabenia: 0:0, 1305 divákov.

HKM Zvolen: Rahm – Kotvan, Hain, Ďakov, Roy, Meliško, Kubka, Sládok – Zuzin, Viedenský, Puliš – Leskinen, Krieger, Osterberg – Jedlička, J. Mikúš, Saracino – Török, Marcinek, Csányi

HC Nové Zámky: Bakala – Bull, Hatala, Kozák, Knižka, Holenda, Roman, Ligas – Klempa, Langkow, Števuliak – Šišovský, Jackson, Afanasjev – Ahlholm, Fetkovič, Mišiak – Tóth, Ondrušek, Varga

zostrih stretnutia a tabuľku doplníme….

Najbližšie stretnutie odohrajú hráči Zvolena v piatok 4. marca, kedy vycestujú do Nitry. Duel 43. kola začne o 19:00 h.