Tak trochu atypicky, počas pondelka, odohrali hokejisti HKM Zvolen ďalšie extraligové stretnutie. V rámci 27. kola vycestovali do Liptovského Mikuláša, kde si zmerali sily s posledným celkom tabuľky.

Úvodná päťminútovka priniesla tradičné „oťukávanie“, po ktorom nasledoval tlak hostí zo Zvolena. Ten vyústil až v úvodný gól stretnutia, po jednom zo zakázaných uvoľnení prišlo k vhadzovaniu a veľmi rýchlej gólovej kombinácií, na konci ktorej bol Leskinen. Liptákom sa podarilo o necelé dve minúty vyrovnať na 1:1, výbornú prácu pri forčekingu odviedol Handlovský, vybojovaný puk poslal na Halušku a ten sa proti Rahmovi nemýlil. Krátko na to sa dopustil nedovoleného zákroku Hovorka a Zvolenčania prišli k početnej výhode, ktorú dokázali pretaviť v ďalší gól. K puku sa dostal Peter Zuzin a ten prepálil všetko čo mu stálo v ceste. V 16. minúte sa počas oslabenia dostal do úniku domáci Obdržálek, pri svojom zakončení bol však nedovolene atakovaný, a tak nasledovalo trestné strieľanie. Jeho exekútorom bol samotný Obdržálek, ktorý si však vylámal zuby na zvolenskom strážcovi svätyne Rahmovi.

V 25. minúte mohlo byť znovu vyrovnané, to by však Liptáci museli potrestať dvojité zaváhanie hostí spod Pustého hradu. O minútu na to sa črtala ďalšia príležitosť pre domácich, krátko na to dokonca Hovorka nastrelil žrď. Ďalšia vážnejšia príležitosť prišla až dve minúty pred koncom prostrednej časti a opäť to bolo na strane domáceho celku, Obdržálek však opätovne stroskotal na Rahmovi.

Nevyužité šance zákonite trestali hráči Zvolena, ktorým sa v 47. minúte podarilo streliť dôležitý tretí gól. Znamenitú kombináciu trojice Zuzin – Viedenský – Puliš zakončil posledný menovaný strelou pod hornú žrď. Definitíva mohla prísť v 50. minúte, Hain dobre vysunul Stupku, jeho zakončenie však skončilo na tyčke domácej brány. Neubehlo ani štvrť minúty a Liptáci dostali k dispozícii presilovú hru a vďaka gólu Varttinena dokázali vykresať iskierku nádeje. Necelých šesť minút pred záverečnou sirénou putoval na trestnú lavicu hosťujúci Puliš, ktorý tak ponúkol domácim ďalšiu presilovú hru. Tá mala opäť gólovú koncovku, na 3:3 sa podarilo vyrovnať Obdržálkovi a začínalo sa v podstate odznova. Do konca zápasu ostávali necelé štyri minúty, napriek tomu sa však stihlo rozhodnúť o víťazovi. V 59. minúte sa gólovo presadil legionár vo farbách Zvolena Saracino, ktorý opäť poslal „rytierov“ do vedenia. Domáci tréner okamžite reagoval oddychovým časom a odvolaním brankára Vošvrdu, počas vabanku však k ďalšiemu vyrovnaniu neprišlo. Naopak, gólom do odkrytej brány spečatil osud zápasu Radovan Puliš.

Tipos extraliga – 27. kolo – 20.12.2021 – Liptovský Mikuláš

HK 32 Liptovský Mikuláš – HKM Zvolen 3:5 (1:2, 0:0, 2:3)

Góly: 8. Haluška (Handlovský), 51. Varttinen (Kriška, Ventelä), 57. Obdržálek (Salija) – 6. Leskinen (Saracino, Krieger), 10. Zuzin (Mikúš, Puliš), 47. Puliš (Viedenský, Zuzin), 59. Saracino, 59. Puliš. Rozhodovali: Peter Stano, Martin Jobbágy – Matej Janiga, Róbert Frimmel – Vladimír Martinko

HK 32 Liptovský Mikuláš: Vošvrda (Kozel) – Varttinen, Ventelä, Šepelev, Ilenčík, Mezovský, Krempaský, Salija, Feherpataky – Kriška, Hovorka, Handlovský – Jurík, Murček, Obdržálek – Paločko, Haluška, Chuvilov – Nemec, Kalousek, Dunčko

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Meliško, Roy, Hraško, Kubka, Gubančok, Barcík – Puliš, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Török, Mikúš, Stupka – Chlepčok, Marcinek, Csányi

Najbližšie sa predstavia hráči Zvolena už zajtra, teda v utorok 21. decembra, a to na ľade rivala z Banskej Bystrice. Stretnutie odvysiela aj nová športová stanica RTVS Šport, úvodné buly je na programe o 17:30 h.