V nedeľu 21. novembra sa hokejisti Zvolena od 17.00 h predstavili na domácom ľade v stretnutí 18. kola Tipos extraligy proti nováčikovi z Prešova. Rytieri síce v úvode zápasu prehrávali, no dokázali otočiť výsledok a pripísať si do tabuľky tri body.

Zvolenčania v úvode zápasu nevyužili prvú presilovkovú možnosť. Skóre stretnutia naopak otvorili hostia, keď v 7. minúte vystrelil od modrej čiary Oliver Turan a puk sa zastavil až v bránkovej sieti za brankárom Rahmom. Odpoveď rytierov prišla na konci ich druhej presilovky. V nej sa v 11. minúte Václav Stupka pred bránkou skvele zorientoval a zakončil efektne a presne pod hornú žŕdku s hokejkou medzi vlastnými nohami. Vo zvyšnom priebehu prvej tretiny sa v nádejných príležitostiach ocitli Saracino, Krieger a Jedlička, no ani jeden z nich domácich do vedenia neposlal. Mužstvá tak odchádzali do šatní za stavu 1:1.

V závere prvej polovice riadneho hracieho času sa Zvolen ujal vedenia, keď sa puk po strele Roya odrazil od zadného mantinelu pred bránku hostí, kde Tomáš Török príklepom rozvlnil sieť. Zverenci trénera Petra Oremusa pridali svoj tretí gól v 36. minúte, kedy sa Puliš ocitol s pukom pred bránkou a v následnej skrumáži prekonal Bespalova Peter Krieger. Po následnom neúspešnom proteste hostí hrali rytieri v početnej prevahe, no v nej svoje vedenie nenavýšili. Napriek tomu platil pred záverečnou tretinou pre Zvolenčanov priaznivý stav 3:1.

Od polovice 45. minúty hrali Prešovčania prvú presilovú hru v zápase, v ktorej závere atakoval Saracino brankára Bespalova a po následnej šarvátke viacerých hráčov mali hostia k dispozícii 11-sekundovú presilovú hru o dvoch mužov. Tú ešte hráči Prešova nevyužili, no v následnej početnej výhode piatich proti štyrom sa po peknej Šimunovej zadovke poľahky strelecky presadil Bret Welychka – 3:2. V záverečnej 5-minútovke si hostia sťažili snahu o vyrovnanie zlým striedaním a následným faulom Žilku. Hokejisti Zvolena 77-sekundovú presilovku o dvoch hráčov nevyužili, no mrzieť ich to nemuselo, keďže v závere zápasu si už tesné vedenie postrážili.

Tipos extraliga – 18. kolo – nedeľa 21. 11. 2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HC Grotto Prešov 3:2 (1:1, 2:0, 0:1)

Góly: 11. Stupka (J. Mikúš, Jedlička), 30. Török (Roy), 36. Krieger (Puliš, Leskinen) – 7. Turan (Michnáč, Šimun), 47. Welychka (Šimun). Rozhodovali: Müllner, D. Konc st. – Kacej, Šefčík. Diváci: 100

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Šimo) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško (A), Kubka (A), S. Barcík – Zuzin (A), J. Mikúš, Jedlička – Leskinen, Krieger, Puliš (C) – Stupka, Saracino, Török – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok (tréner – P. Oremus)

Zostava HC Grotto Prešov: Bespalov (Petrík) – Rajnoha, Bakala, Bača, Růžička, D. Jendroľ, Turan, F. Fekiač – Welychka, Čacho (A), Ľalík – Michnáč, Šimun, J. Sýkora (A) – T. Nauš, Zagrapan (C), A. Nauš – Žilka, V. Fekiač, P. Halama (tréner – E. Bokroš)

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia v Poprade, kde v utorok 23. novembra o 19.30 h vykorčuľujú na stretnutie 19. kola Tipos extraligy proti domácim kamzíkom.