Len nedávno sa začala nová sezóna hokejovej Tipos extraligy a v piatok 1. októbra bolo na programe už 4. kolo, v rámci ktorého hokejisti Zvolena privítali na domácom ľade Michalovce.

Stretnutie medzi Zvolenom a Michalovcami prinieslo meranie síl dvoch medailistov vlaňajšej sezóny. Úradujúci majstri, ktorí nastúpili proti bronzovému medailistovi poslednej sezóny, odohrali v doterajšom priebehu sezóny všetky stretnutia v domácom prostredí a inak tomu nebolo ani v tomto prípade.

Úvodné sekundy priniesli skôr aktivitu Michaloviec, veľmi nebezpečne sa prezentoval najmä ich prvý útok, no ich snaženie v úvodnom dejstve neprinieslo ovocie. Podobne bol na tom aj Zvolen, vedený najproduktívnejším hráčom Jurajom Mikúšom. Počas 4. minúty sa dvakrát v dobrej pozícii ocitol domáci Jedlička, Vážnejšie šance na oboch stranách vznikali najmä po strelách od modrej čiary, viackrát sa síce mohlo meniť skóre stretnutia, no prvý gól prítomní diváci videl až v 25. minúte. Do streleckej listiny sa zapísal Tomáš Török, ktorý strelou z ostrého uhla prekvapil Kaarlehtoa v bráne hostí. Tým netrvalo príliš dlho, aby sa im podarilo vyrovnať a už o 20 sekúnd bolo zásluhou Fourniera 1:1.

Oba presne zásahy akoby roztrhli vrece s gólmi, hostí poslal do vedenia po necelých dvoch minútach od vyrovnania útočník Žitný. Následne mali hráči Zvolena k dispozícii dve početné výhody. Prvá síce nedopadla podľa ich predstáv, všetko však napravili v tej druhej. Obranca Roy dobre naznačil strelu od modrej čiary, po ľavej ruke videl lepšie postaveného Ullyho, ktorý nemal problém zakončovať do poloodkrytej brány, čím vyrovnal na 2:2. Aj Michalovciam bola ponúknutá presilová hra a skóre zápasu sa opäť menilo, tentokrát zásluhou Cameranesiho. V prostrednej časti tak diváci mohli vidieť až päť gólov.

Záverečné dejstvo domácim vôbec nevychádzalo, doplácali najmä na nedisciplinovanosť vo vlastných radoch a po niekoľkých útočných fauloch čelili početným oslabeniam. Po jednom z faulov sa hosťom navyše podarilo zúžitkovať ponúknutú presilovú hru, vďaka čomu viedli už o dva góly. Iskierku nádeje pre domácich vykresal v 58. minúte Csányi, lenže pri záverečnej powerplay sa Zvolen opäť previnil voči pravidlám a tak sa skóre zápasu už nemenilo. Michalovce si tak odvážajú spod Pustého hradu cenné tri body po výsledku 3:4.

Tipos extraliga – 4. kolo – 01.10.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HK Dukla Ingema Michalovce 3:4 (0:0, 2:3, 1:1)

Góly: 25. Török (Kotvan, Puliš), 31. Ully (Roy, Puliš), 58. Csányi (Marcinek, Hraško) – 25. Fournier (Galamboš), 27. Žitný (Borkoš, Cameranesi), 34. Cameranesi (Fournier, Žitný), 48. Žitný (Pavlin).  Diváci: 814

Zostava HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Hraško (A), Hain, Kotvan, Roy, S. Barcík, Kubka, Meliško – Zuzin (A), Viedenský, Jedlička – Ully, Puliš (C), Török – Marcinek, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Gubančok, Chlepčok – Ďuriš (tréner – P. Oremus)

Zostava HK Dukla Ingema Michalovce: Kaarlehto (Vojvoda) – Macejko, Bokroš, Stripai, Pavlin, Ťavoda, Valtola, Gajdoš – Žitný, Cameranesi, Keränen – Erkinjuntti (A), Suja (C), B. Mráz – Regenda, Galamboš, Fournier – Chalupa, Tibenský (A), Kukuča (tréner – T. Valtonen)

Tabuľka Tipos extraligy po 4. kole

doplníme…

Najbližšie sa hráči HKM Zvolen predstavia v nedeľu 3. októbra na ľade Liptovského Mikuláša. Úvodné buly je naplánované na 17:30 a pre hráčov Zvolena pôjde o prvý vonkajší zápas.