V 13. kole hokejovej Tipos extraligy vycestovali hráči HKM Zvolen pod Zobor, kde nastúpili na ľade Nitry. Obhajcovia majstrovského titulu chceli nadviazať na piatkovú výhru zo Spišskej Novej Vsi, čo sa im napokon aj podarilo.

Oba celky sa do seba zahryzli, po minúte a pol mal gól na hokejke po šikovnom teči Buček. Hostia si po zhruba piatich minútach vytvorili prvý súvislejší tlak, ktorý vyvrcholil až nedovoleným zákrokom hráčov Nitry. V ponúknutej početnej výhode sa Zvolenčania dokázali gólovo presadiť, vylúčenie Holešinského potrestal Krieger, ktorý tak poslal svoj tím do vedenia. Stretnutie malo spád a hrala sa prelievala z jednej strany na druhú, absentovali však vážnejšie príležitosti. „Rytieri“ si jednogólové vedenie vo zvyšku prvého dejstva ustrážili a do kabín tak odchádzali o čosi spokojnejší.

Druhá tretina sa niesla vo veľmi podobnom duchu a aj keď si oba tímy vedeli vypracovať úseky hry, v ktorých dominovali, šanca prichádzali len sporadicky. Zaujalo snaženie štvrtého nitrianskeho útoku po siedmych minútach prostrednej tretiny, ktoré takmer vyústilo v gól Múčku. Na opačnej strane mohli hosťujúci Zvolenčania potrestať zaváhanie Nitry, početnejšie prečíslenie však napokon nepretavili v gól. Zhruba v polovici zápasu sa po nevinnej situácii pustili do seba domáci Krivošík s Leskinenom a obaja predčasne zamierili pod sprchy. Zvolenčania vzišli z pästnej výmeny s presilovou hrou, boli to však paradoxne domáci, ktorí mali vyloženejšiu šancu. Nasledovala aj ďalšia početná výhoda pre Zvolen, ktorú však už dokázali využiť zásluhou obrancu Haina. Hokejisti Zvolena už za krátko išli do trojgólového vedenia, nahodenie puku na bránu usmernil korčuľou do siete Saracino. Tri minúty pred koncom druhej tretiny mohol znížiť narodeninový oslávenec Švarný, ale v zakončení napokon zaváhal. Záverečnú minútu odštartovalo vhadzovanie v pásme Zvolena, po ktorom sa k puku dostal osamotený Török a ten štvrtýkrát prekonal O’Connora v bráne Nitry.

Hráči Nitry to v tretej tretine nevzdávali, ale k zníženiu im nedopomohli ani dve presilové hry. K skorigovaniu bol blízko aj Hrnka, ktorý počas vlastného oslabenia prenikol až pred dobre chytajúceho Rahma, proti ktorému neuspel. Naopak, po piatykrát sa radovali Zvolenčania, dobrú prihrávku Ullyho zúročil Viedenský. Priaznivci Nitry sa predsa dočkali gólu, zhruba pol minútu po Viedenského góle dokázal skórovať domáci Bajtek. Vo zvyšku tohto duelu sa už nič podstatnejšie neudialo, a tak hráči spod Pustého hradu dokráčali za zaslúženým a veľmi cenným víťazstvom.

Tipos extraliga – 13. kolo – 31.10.2021 – Nitra

HK Nitra – HKM Zvolen 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Góly: 53. Bajtek (R. Varga) – 7. Krieger (Puliš), 35. Hain (Roy), 36. Saracino (Viedenský), 40. Török (Csányi), 52. Viedenský (Ully, Saracino). Rozhodovali: Stano, Výleta – Synek, Knižka.

HK Nitra: O’Connor (41. Honzík) – Mezei, Raskob, Švarný, Nemec, Vitáloš, Bodák, Pupák – Tvrdoň, Hrnka, Varga – Krivošík, Holešinský, Buček – Bajtek, Baláž, Volko – Drábek, A. Sýkora, Múčka

HKM Zvolen: Rahm (Trenčan) – Kotvan, Hain, Diakov, Roy, Hraško, Kubka – Ully, Viedenský, Saracino – Leskinen, Puliš, Krieger – Török, Mikúš, Jedlička – Csányi, Marcinek, Chlepčok – Gubančok

Najbližšie sa hokejisti Zvolena predstavia na ľade bratislavského Slovanu, proti ktorému nastúpia na ich ľade v piatok 5. novembra. Úvodné buly stretnutia, ktoré odvysiela stanica Sport 2 prebehne o 18:00 h.