Hokejisti Zvolena vycestovali po vianočných sviatkoch pod Tatry, kde ich vyzvali na súboj hráči tamojšieho celku HK Poprad. V 46. kole Tipos extraligy sa zrodila jednoznačná výhra domáceho tímu.

Už úvodné minúty priniesli vzrušenie na oboch koncoch klziska, prvú vážnejšiu šancu mal domáci Livingston, krátko po ňom sa na opačnej strane ocitol v dobrej pozícii Puliš. Úvodný gól prišiel v 4. minúte a postarali sa oň domáci hokejsti, výbornú prácu odviedol Skokan a Livingston poľahky zakončoval do odkrytej brány. Hostia neskladali zbrane, k dispozícii mali aj presilovú hru, lenže v nej mali skvelú príležitosť „kamzíci“, keď do prečíslenia unikli Kundrík s Paločkom. Na konci 18. minúty takmer potrestal zaváhanie Meliška domáci Bondra, do šatní sa však odchádzalo napokon za stavu 1:0 pre Poprad.

V 23. minúte dobre zasahoval Rahm, najprv si poradil s rýchlym zakončením Vandasa, následne aj s dorážkou Mlynaroviča. Po piatich minútach prostrednej časti hry putoval na trestnú lavicu Krieger a Popradčania využili ponúknutú početnú výhodu. Na 2:0 zvyšoval Drgoň, ktorý prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. O necelé dve minúty viedli domáci už trojgólovým rozdielom, nenápadnou strelou zvyšoval náskok Popradu obranca Novajovský. Blízko zníženie bol Saracino, ktorý však opečiatkoval žrď, z následného protiútoku prišla gólová koncovka domácich a na 4:0 zvyšoval niekdajší hráč Zvolena, Ully. Ubehlo niečo vyše minúty a Popradčania umožnili hosťom presilovú hru o dvoch hráčov. Tú využil v 39. minúte Marek Viedenský, ktorý ostal nikým nekrytý.

Do záverečnej časti hry naskočil do brány hostí Adam Trenčan. Ten sa dopustil v 43. minúte zaváhania, ktoré takmer potrestal Petráš. Náhradný brankár Zvolena napokon predsa inkasoval, v polovici tretej tretiny zvyšoval na 5:1 z pohľadu domácich Mlynarovič. Zvyšné momenty už veľa hokejovej krásy nepriniesli a tri body tak ostávajú napokon pod Tatrami.

Tipos extraliga – 46. kolo – 28.12.2021 – Poprad

HK Poprad – HKM Zvolen 5:1 (1:0, 3:1, 1:0)

Góly: 4. Livingston (Skokan, Ulrych), 26. Drgoň (Svitana), 28. Novajovský (Bondra), 37. Ully (Bondra), 51. Mlynarovič (Bjalončík, Svitana) – 39. Viedenský (Kotvan). Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Orolin, Tvrdoň – Gajan st.

HK Poprad: Tomek (Čiliak) – Brejčák, Drgoň, Rymsha, Dalhuisen, Novajovský, Ulrych, Demo, Hudec – Livingston, Skokan, Svitana – Bondra, Arniel, Ully – Bjalončík, Mlynarovič, Vandas – Petráš, Paločko, Kundrik

HKM Zvolen: Rahm (41. Trenčan) – Hain, Kotvan, Roy, Meliško, Kubka, Hraško – Puliš, Viedenský, Zuzin – Saracino, Krieger, Leskinen – Török, Mikúš, Stupka – Csányi, Gubančok, Ďuriš