Hokejisti HKM Zvolen vycestovali v nedeľu 10. októbra na stretnutie 7. kola Tipos extraligy do Prešova. V zápase, ktorý mal úvodné buly o 17.00 h, sa domáci tím dostal do dvojgólového vedenia, no rytieri dokázali výsledok otočiť a pripísať si tak druhú výhru v rade.

Od úvodu 7. minúty hrali prvú presilovú hru v zápase Zvolenčania, ktorí však v početnej prevahe skóre neotvorili. Naopak, ako prví skórovali Prešovčania, keď v 14. minúte vyhral Fekiač buly v útočnom pásme na Eduarda Šimuna, a ten pohotovo presnou strelou z prvej poslal domácich do vedenia. Na začiatku 18. minúty preveril brankára Prešova Bespalova Maroš Jedlička, ktorý sa dostal cez brániaceho hráča a vystrelil z ľavej strany, no nevyrovnal. Nováčik súťaže tak po prvej tretine viedol najtesnejším rozdielom.

Po zlom striedaní hostí z 32. a krosčeku Csányiho z 33. minúty hrali Prešovčania presilovú hru piatich proti trom, ktorú okamžite využili. Postaral sa o to Marek Zagrapan, ktorý úspešne tečoval Raisovu strelu spoza kruhov. V 35. minúte mohol pridať tretí gól domácich Ján Sýkora, ktorý však trafil len hornú žŕdku Rahmovej bránky. Rytierom sa podarilo do druhej prestávky znížiť na 2:1, keď sa presnou strelou do ľavého horného rohu Bespalovovej bránky prezentoval Juraj Mikúš.

Po Raisovom faule v závere prostrednej časti hry hrali Zvolenčania v úvode tretieho dejstva presilovku, v ktorej aj vyrovnali. Hostia skórovali opäť po teči, keď tentokrát usmernil Kotvanovu strelu za Bespalovov chrbát Maroš Jedlička. Mužstvo Zvolena dokonalo obrat v 52. minúte, kedy Peter Hraško spoza ľavého kruhu vystrelil priamo do ľavého horného rohu prešovskej bránky. V závere stretnutia sa rytierom podarilo ubrániť tesné vedenie. Zverenci trénera Petra Oremusa tak po dvoch prehrách a výhre nad Banskou Bystricou po nájazdoch konečne bodovali naplno.

Tipos extraliga – 7. kolo – nedeľa 10. 10. 2021 – Prešov

HC Grotto Prešov – HKM Zvolen 2:3 (1:0, 1:1, 0:2)

Góly: 15. Šimun (F. Fekiač), 33. Zagrapan (Rais, Charbonneau) – 39. J. Mikúš (D. Ďuriš), 41. Jedlička (P. Zuzin, O. Kotvan), 52. Hraško (Kubka). Diváci: 974

Zostava HC Grotto Prešov: Bespalov – Bakala, Rais, Ľalík, Růžička, D. Jendroľ, O. Turan, F. Fekiač – J. Sýkora, Čacho, Charbonneau – Žilka, T. Klíma, Jokinen – P. Halama, Zagrapan, Magdolen – Krasničan, V. Fekiač, Šimun – Miškuf (tréner – E. Bokroš)

Zostava HKM Zvolen: Rahm – O. Kotvan, Hain, Thow, Roy, Hraško, Kubka – P. Zuzin, Puliš, Jedlička – Ully, J. Mikúš, Saracino – Csányi, Marcinek, Meliško – D. Ďuriš, Gubančok, Chlepčok (tréner – P. Oremus)

12 HC GROTTO Prešov 6 2 0 0 4 13:25 6

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia na domácom ľade, kde v piatok 15. októbra o 18.00 h privítajú v rámci 8. kola Tipos extraligy Poprad.