Hokejisti Zvolena vycestovali v piatok 29. októbra do Spišskej Novej Vsi, kde si v rámci 12. kola Tipos extraligy zmerali sily s domácim nováčikom súťaže. Rytieri si v prvej polovici zápasu vytvorili komfortný náskok, o ktorý síce takmer prišli, napokon však dokráčali za víťazstvom a pripisujú si tak ďalšie tri body do tabuľky.

Zverenci trénera Petra Oremusa otvorili skóre stretnutia v 6. minúte, keď sa po tlaku v útočnom pásme strelecky presadil Karol Csányi. V 9. minúte zaujala Marcinekova pohotová, no nepresná strela. Krátko na to zas mohol na opačnej strane klziska z dorážky vyrovnať Atwal. Po fauloch rysov z 12. a 13. minúty hrali rytieri presilovku o dvoch hráčov, no Spišiaci sa v početnej nevýhode ubránili. V závere prvého dejstva si zahrali presilovú hru aj domáci, no vyrovnať sa im nepodarilo. Mužstvá tak išli do šatní za stavu 0:1.

Zvolenčanom vyšiel úvode druhej tretiny, keď najprv v 22. minúte po protiútoku hostí zvýšil na 0:2 Kirill Diakov. V 24. minúte udreli rytieri opäť po protiútoku na konci ktorého si druhý presný zásah v zápase pripísal Karol Csányi. Hostia pridali na začiatku 28. minúty aj štvrtý gól po tom, čo sa v presilovej hre zapísal do streleckej listiny Peter Charles Krieger. Spišiakom sa v 31. minúte podarilo znížiť na 1:4, keď sa presadila nová posila rysov Otto Ilvari Nieminen. Horúco bolo pred Rahmom aj o minútu neskôr a tempo postupne naberalo na obrátkach, napokon však diváci v prostrednom dejstve ďalší gól nevideli.

Na ten si museli počkať do 38. sekundy tretej tretiny, kedy znižoval na 2:4 domáci Rapáč. Onedlho bol v ďalšej zo šancí poľský útočník Tyczynski, ktorý mal na hokejke gól na 3:4. Domácich následne pribrzdilo vylúčenie, počas ktorého sa však ubránili a následne vrhli všetky sily do ofenzívy. Aj Spišiaci si zahrali presilovú hru, dokonca hneď tri a aj keď gól visel vo vzduchu, napokon prekonali Rahma až na začiatku 58. minúty kedy sa už hralo v rovnovážnom stave. Domáci v závere vyskúšali hru bez brankára, počas ktorej však gól nepadol a zverenci trénera Oremusa tak zvládli dokráčať za víťazstvom. Do extraligovej tabuľky si tak pripísali ďalšie tri body, vďaka čomu stále držia kontakt s čelom tabuľky.

Tipos extraliga – 12. kolo – piatok 29. 10. 2021 – Spišská Nová Ves

HK Spišská Nová Ves – HKM Zvolen 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Góly: 31. Nieminen (Kuru), 41. Rapáč (Petgrave), 58. Hamráček (Štrauch) – 6. Csányi (Mikuš), 22. Diakov (Puliš), 24. Csániy (Marcinek, Hain), 28. Krieger (Zuzin). Rozhodovali: Kalina, Snášel. ml, – Knižka, Crman. Diváci: 1000

Zostava HK Spišská Nová Ves: Surák, (Jančura) – Petgrave, Malina, Ouellet, Atwal, Romaňák, Ordzovenský (A), Česánek, Tomala, – Nieminen, Kuru, Rapáč (C) – Ščurko, Štrauch, Tyczynski – Hamráček, Vartovník (A), Giľák – Novák, Džugan, Olejník (tréner – M. Mosnár)

Zostava HKM Zvolen: Rahm – (Trenčan) – Hain, Gubančok, Diakov, Kotvan, Hraško (A), Kubka, Roy – Ully, Saracino, Krieger, – Puliš (C), Zuzin (A), Leskinen – Török, Mikúš, Marcinek, – Csányi, Jedlička, Viedenský (tréner – P. Oremus)

Hokejisti Zvolena sa najbližšie predstavia v nedeľu 31. októbra od 18.00 h. na ľade Nitry v rámci 13. kola Tipos extraligy.