Decembrové tempo Tipos extraligy začína naberať na obrátkach a okrem tradičných piatkových a nedeľných stretnutí prichádzajú na rad aj utorkové termíny. Hokejisti Zvolena tak privítali na svojom ľade hokejistov Nitry a napokon tento mini-šláger 24. kola dospel až do predĺženia.

Prvá tretina príliš veľa vzrušenia nepriniesla, a to ani napriek tomu, že išlo o súboj dvoch celkov z vrchných poschodí tabuľky. Už po troch minútach sa ocitol na trestnej lavici hosťujúci Hrnka a domáci takmer dokázali ponúknutú výhodu využiť. Dobrú prihrávku Viedenského mohol zúžitkovať na gól Jedlička, jeho zakončenie však mierili iba do pripraveného O´Connora. V 9. minúte Tvrdoň hľadal v dobrom postavení Mezeia, ktorý si nakorčuľoval pred bránu, jeho strela však neohrozila bránu Zvolena. Aj ďalšia vážnejšia šanca prišla po prečíslení hostí, Rockwood výborne našiel na pravej strane Šramatyho, ten však ponúknutú šancu na gól odmietol. V 19. minúte sa na dvakrát nepresadil ani domáci Krieger, a tak sa do kabín odchádzalo po prvej tretine za bezgólového stavu.

Aj druhá tretina začala pozvoľna, hráči sa kvôli častejším prerušeniam akoby nevedeli dostať do tempa. V 25. minúte však mohli ísť do vedenia hostia, v úniku sa ocitol Múčka, v poslednom okamihu však zaváhal a svoj pokus nezakončil ideálne. Zvolenčania väčšinu svojich pokusov mierili do lapačky O´Connora, nepomohla im ani presilová hra z 35. minúty. Paradoxne práve počas nej prišlo k zmene skóre, do vedenia však išli hráči Nitry. Vo vlastnom oslabení sa v úniku ocitol Sýkora, ktorý strelou k bližšej tyči prekvapil dovtedy spoľahlivého Trenčana v bráne Zvolena. Tento moment trochu naštartoval zverencov trénera Oremus, v prostrednej časti hry už však gól nepadol.

Úvod tretej dvadsaťminútovky vyšiel domácemu celku, zaváhanie Raskoba potrestal Václav Stupka. Krátko na to mohol poslať Zvolenčanov do vedenia Krieger, jeho bekendové zakončenie len tesne minulo bránu Nitry. Hráčov Zvolena vyrovnanie posadilo na koňa a vo zvyšnom priebehu tretej tretiny boli výrazne aktívnejší, napriek tomu zápas musel dospieť až do predĺženia. V ňom sa viac zadarilo „rytierom“ zo Zvolena, nahodenie Zuzina na O´Connora ešte gólom síce neskončilo, puk sa však od betónu brankára Nitry odrazil do Viedenského a od neho putoval puk až za bránkovú čiaru.

Tipos extraliga – 24. kolo – 7.12.2021 – Zvolen

HKM Zvolen – HK Nitra 2:1 pp (0:0, 0:1, 1:0 – 1:0)

Góly: 42. Stupka (Saracino), 62. Viedenský (Zuzin, Meliško) – 37. A. Sýkora (Raskob, Rockwood). Rozhodovali: Stano, Korba – Gegáň, Stanzel (video – Beniač)

HKM Zvolen: renčan (Rahm) – Kotvan, Meliško, Roy, S. Barcík, Andersons, Kubka (A) – Zuzin (C), Viedenský, Jedlička – Leskinen, Krieger, Pierog – Stupka, J. Mikúš (A), Saracino – Csányi, Marcinek, Török – Gubančok, Chlepčok

HK Nitra: O´Connor (Honzík) – Š. Nemec, Mezei (C), Švarný (A), Raskob, Vitáloš, Bodák, Pekarčík, Molnár – Hrnka, R. Nemec, Buček – Tvrdoň (A), Rockwood, Šramaty – A. Sýkora, Baláž, R. Varga – Drábek, Bajtek, Múčka